Trwa ładowanie...

W piątek demonstracja przeciwko Marszowi Niepodległości

"Zapraszamy wszystkich - niech połączy nas troska o wolność i bezpieczeństwo stojąca ponad politycznymi podziałami"

Share
W piątek demonstracja przeciwko Marszowi Niepodległości
d330hhp

Mamy dość - sytuacja wymaga zdecydowanej reakcji społecznej. Stanowczo sprzeciwiamy się działalności faszyzujących bojówek na ulicach polskich miast - zarówno 11 listopada, jak i każdego innego dnia. Chcemy, aby w otaczającej nas przestrzeni wszyscy mogli czuć się bezpiecznie- apelują organizatorzy demonstracji "Dość terroru Marszu Niepodległości - o ulice wolne i bezpieczne", którą zaplanowali na najbliższy piątek.

Organizatorzy podkreślają, że demonstracja jest dla tych, którzy chcą czuć się bezpiecznie na ulicach miasta. Nie może być tak, że ci, którzy łamią prawo, ograniczają wolność tych, którzy prawa nie łamią - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zapraszamy wszystkich - niech połączy nas troska o wolność i bezpieczeństwo stojąca ponad politycznymi podziałami - mówią organizatorzy.

d330hhp

Rocznica odzyskania niepodległości po raz kolejny stała się pretekstem do eskalacji przemocy środowisk nacjonalistycznych - piszą na stronie wydarzenia - "Marsz Niepodległości", organizowany przez starającą się ocieplać swój wizerunek skrajną prawicę, znów okazał się być spektaklem agresji i nienawiści. Pomimo zrzekania się odpowiedzialności za incydenty przez jego inicjatorów, ataki towarzyszące manifestacji wpisują się w głoszoną przez nich retorykę i poglądy.

Demonstracja odbędzie się w piątek, 15 listopada, o godzinie 17:30 pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu. W podobnym czasie odbędzie się także inna manifestacja. Pół godziny później na placu Zbawiciela zbiorą się przeciwnicy dewastacji tęczy. Przyjdź po południu pod tęczę - w pojedynkę, we dwójkę lub w grupie. Wiek, rasa, orientacja, wyznanie nie mają znaczenia! Przyjdź w po południu pod tęczę - w pojedynkę, we dwójkę lub w grupie. Wiek, rasa, orientacja, wyznanie nie mają znaczenia! - mówią organizatorzy drugiej planowanej na ten dzień demonstracji.

d330hhp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d330hhp