Trwa ładowanie...
d6yh7g2
saska kępa

W piątek premiera ilustrowanego atlasu Saskiej Kępy!

Książka Magdaleny Piwowar przybliży unikalną architekturę dzielnicy!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek premiera ilustrowanego atlasu Saskiej Kępy!
d6yh7g2

Na piątek zaplanowano premierę książki „SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy” autorstwa Magdaleny Piwowar. Publikacja ma przybliżyć czytelnikom modernistyczną architekturę tej dzielnicy. Na niepowtarzalny klimat tego miejsca złożyły się osiągnięcia kilku pokoleń wybitnych polskich architektów, o czym rzadko się mówi, a czemu warto się przyjrzeć.

50 miejsc - budynków i elementów dekoracyjnych – autorka przedstawiła w formie oszczędnych, minimalistycznych rysunków. Pozawala to na dostrzeżenie wielu detali, które gubią się, kiedy patrzy się na nie perspektywy ulicy. Możemy zapoznać się z pierwotną ideą architektów nie „zanieczyszczoną” zielenią, szyldami, czy oznakowaniem drogowym. Ilustracje są opatrzone polskimi i angielskimi opisami.

W piątek warto przejść się połączony z premierą książki wykład, który odbędzie się na dachu Klubu Kultury „Saska Kępa” (ul. Brukselska 23) o godzinie 18.00. W sobotę zaś, w godzinach od 11.00 do 16.00, będzie można spotkać się z twórcami atlasu w kawiarni Szara Cegła (ul. Królowej Aldony 5). O 16.00 z tego miejsca ruszą spacerowicze, którym zostaną zaprezentowane najciekawsze obiekty architektoniczne dzielnicy.

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2