Trwa ładowanie...

W piątek protest pod hasłem "Bronimy Życia" w obronie legalnej aborcji

W piątek, 22 października w Warszawie odbędzie się kolejny protest Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i organizacji działających na rzecz legalnej aborcji. Manifestacja rozpocznie się o godz. 18.

Share
Protest strajku kobiet
Protest strajku kobietŹródło: PAP, fot: Mateusz Marek
d3vltq5

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" w piątek, 22 października przypada rocznica opublikowania wyroku przez Trybunał Konstytucyjny, który uznał aborcję ze względu na ciężkie, nieuleczalne, a także śmiertelne wady płodów za niezgodną z konstytucją.

Piątkowa manifestacja pod hasłem "Bronimy życia" rozpocznie się o godz. 18 na rondzie Praw Kobiet, którym działaczki okrzyknęły rok temu rondo Dmowskiego. Będą tam zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy Legalna aborcja. Bez kompromisów. 

Dyskusja o aborcji. Polityk PiS użył kontrowersyjnego porównania

- Za legalną darmową aborcją, za prawami człowieka, za normalnością, za bezpieczeństwem migrantek i migrantów, za każdą osobą, za każdym i każdą dyskryminowaną, zaniedbaną, zastraszaną. Za praworządnością. Nie może was nie być, nie może was zabraknąć. Razem, wspólnie, solidarnie widzimy się w Warszawie i każdej innej miejscowości. Mija rok, ale to tylko rok – to nie jest czas, kiedy możemy się poddać! Jesteśmy zaprawione w bojach, wytrwałe jak Argentynki! – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

d3vltq5

Z kolei o godz. 12 przed siedzibą TK przy al. Szucha odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca projekt "O tym się nie mówi". To obywatelski projekt stworzenia filmu dokumentalnego na temat historii kobiet, które doświadczyły wad embriopatologicznych płodu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3vltq5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vltq5
d3vltq5