Trwa ładowanie...
dukzb5v

W piątek rusza Festiwal "Chopin i jego Europa"!

Potrwa do 31 sierpnia!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek rusza Festiwal "Chopin i jego Europa"!
dukzb5v

Już w piątek rozpocznie się ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa” organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Do Warszawy przyjadą wybitni muzycy, którzy zmierzą się z kompozycjami m.in. Chopina, Beethnovena, Brahmsa, Griega, Liszta, Mozarta, Paderewskiego, Ravela i Schumanna.

Melomani będą mogli posłuchać polskiej muzyki, m.in. Franciszka Lessla, Feliksa Dobrzyńskiego Wieniawskiego, Maurycego Moszkowskiego i Romana Maciejewskiego. Pojawią się także młodzi soliści: Aleksandra Kuls i Michał Szymanowski. Po raz pierwszy będzie można wysłuchać koncertów Chopina w wersji kameralnej. Jego muzykę będą interpretowali Kevin Kenner, Casal Quartet i Grzegorz Frankowski.

Na festiwali zadebiutują Dora Shwarzberg, Lucia Hall, Edna Stern, Elene Lisitsian, Alexander Romanovsky, Hana Blažiková i Alejandro Petrasso.

dukzb5v

Dwóm koncertom będzie towarzyszyła promocja nowych chopinowskich książek.

Festiwal zostanie zamknięty koncertem Sinfonii Varsovii pod dyr. Jerzego Maksymiuka i Valentiny Lisitsy.

To tylko część atrakcji przygotowanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Z pełnym programem festiwalu możecie się zapoznać na stronie internetowej festiwalu . Wielkie święto muzyki potrwa do 31 sierpnia. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Stanisław Leszczyńi.

dukzb5v

Podziel się opinią

Share
dukzb5v
dukzb5v