Trwa ładowanie...

W poniedziałek darmowa komunikacja. Powód? Smog!

To drugi taki przypadek w historii, że z powodu wysokiego stężenia zagrażających zdrowiu pyłów, miasto decyduje się na całkowicie darmową komunikację.

W poniedziałek darmowa komunikacja. Powód? Smog!
d4g5qq2
d4g5qq2

W poniedziałek podróż stołeczną komunikacją miejską będzie darmowa. Taką decyzję podjął stołeczny ratusz. - Ze względu na przekroczony poziom zanieczyszczeń w stolicy w poniedziałek mieszkańcy będą mogli korzystać z darmowej komunikacji miejskiej - poinformował na antenie TVN24 Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W niedzielę w wielu miejscach normy zanieczyszczenia w stolicy zostały przekroczone o kilkaset procent. Specjaliści odradzają spacery na wolnym powietrzu. Prognozy na jutro są równie złe, dlatego stołeczny ratusz wprowadza darmowe przejazdy komunikacją miejską. Jak powiedział na antenie TVN 24 Michał Olszewski - informacja jest wstępna, ale uzgodniona telefonicznie z panią prezydent. Zarządzenie będzie wydane za kilka godzin.

W poniedziałek miejskie Biuro Edukacji roześle do dyrektorów szkół specjalnego maila z ostrzeżeniem. - Apelujemy, aby wszelkiego rodzaju zajęcia dla dzieci i spacery, które są przewidziane na poniedziałek, były anulowane właśnie w trosce o dzieci - powiedział w TVN Warszawa Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Tak wyglądaja dziś wspaźniki zanieczyszczenia powietrza w okolicach ul. Marszałkowskiej i Al. Niepodległości.

Smog od pewnego czasu staje się sporym problemem w Warszawie. To drugi taki przypadek w historii, że z powodu wysokiego stężenia zagrażających zdrowiu pyłów, miasto decyduje się na całkowicie darmową komunikację. Wcześniej miało to miejsce w połowie grudnia.

d4g5qq2

Kasowniki w pojazdach komunikacji najprawdopodobniej zostaną wyłączone i obowiązywać będą rozwiązania znane z corocznej akcji Dzień bez Samochodu.

Źródło: (TVN 24/WawaLove.pl)

d4g5qq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g5qq2