gwiazdy
11-08-2013 (12:17)

W poniedziałek noc spadajacych gwiazd

W nocy z 12 na 13 sierpnia przypada maksimum Perseidów - jednego z najbardziej znanych rojów meteorów. Można ich wtedy zobaczyć ok. 100 na godzinę!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W poniedziałek noc spadajacych gwiazd

Obserwacje meteorów należą do najprostszych obserwacji astronomicznych. Nie trzeba mieć żadnej fachowej wiedzy ani drogiego sprzętu. Wystarczy położyć się wygodnie na kocu lub leżaku i cierpliwie wpatrywać się w niebo - najlepiej w kierunku wschodnim lub po prostu do góry.

W poniedziałkowy wieczór odbędzie się wspólne oglądanie meteorów w Parku Odkrywców Centrum Nauki Kopernik. W tym celu zostaną wystawione teleskopy i wygaszone wszystkie światła, które mogłyby przeszkadzać. Obserw**acje zapowiadają się fantastycznie. Wyłączone zostaną światła nie tylko w CNK, ale także Mostu Świętokrzyskiego i Stadionu Narodowego -**specjalnie dla miłośników astronomii!

UWAGA - Obserwacje odbędą się wyłącznie w przypadku bezchmurnego nieba. Decydujący raport pogodowy podany zostanie najpóźniej w poniedziałek o 20:00 - TUTAJ. Prognozy są podobno bardzo optymistyczne.

Podziel się
Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.