Trwa ładowanie...
d13s4z7

W rytmie tanga czyli 101 lat tanga w Polsce

Spotkanie w DSH
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W rytmie tanga czyli 101 lat tanga w Polsce
d13s4z7

Mija już 101 lat od dnia, w którym warszawska publiczność po raz pierwszy usłyszała tango. Z tej okazji Fundacja Kulturo, Dom Spotkań z Historią oraz Muzeum Teatralne w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej zapraszają na spotkanie "W rytmie tanga czyli 101 lat tanga w Polsce". Odbędzie się ono w najbliższy wtorek, 28 października, o godzinie 18:00 w DSH przy ulicy Karowej. Wstęp wolny.

* Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!*

28 października 1913 r. na scenie Teatru Nowości zatańczyła je wtedy Lucyna Messal z Józefem Redo. Egzotyczny i pełen tajemnicy taniec podbił wówczas Warszawę i rozpoczęła się trwająca już ponad sto lat polska tangomania.

d13s4z7

Goście: Cristian Rubin - pasjonat tanga argentyńskiego, Katarzyna Wodarska-Ogidel - kuratorka wystawy „Polska w rytmie tanga” , Tomasz Lerski – varsavianista i kolekcjoner starych polskich tang. Wśród zaproszonych gości będą także wnuk i prawnuk Józefa Redo. Wspólnie wybierzemy się w muzyczną podróż do 1913 roku, a z gramofonowej płyty popłynie melodia legendarnego już Tango Argentin w wykonaniu orkiestry Teatru Nowości .

d13s4z7

Podziel się opinią

Share
d13s4z7
d13s4z7