Trwa ładowanie...

W sklepie zoologicznym sprzedawano zwierzęta zagrożone wyginięciem!

Nieuczciwi sprzedawcy wykorzystują niewiedzę klientów - mówią policjanci [WIDEO]

Share
W sklepie zoologicznym sprzedawano zwierzęta zagrożone wyginięciem!
d31zyps

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendzie Stołecznej Policji ujawnili w sklepie zoologicznym w jednym z centrów handlowych 14 okazów CITES. - Zwierzęta nie posiadały wymaganych dokumentów, a ich wartość została oszacowana na 19 tysięcy złotych - informuje Komenda Stołeczna Policji .

Policjanci dostali informację, że w sklepie zoologicznym w jednym z warszawskich centrów handlowych mogą być sprzedawane zwierzęta, nie mające wymaganych dokumentów. Na miejscu ustalili, że zabezpieczone gatunki to tzw. CITES, czyli zwierzęta objęte Konwencją Waszyngtońską, chroniącą je przed handlem ze względu na zagrożone wyginięciem.

Mundurowi zabezpieczyli małpy, papugi, jaszczurki, aksolotla (wodnego płaza), a nawet żółwia. Żadne z tych zwierząt (wszystkie były przeznaczone do sprzedaży) nie posiadało wymaganych dokumentów. Zabezpieczono 14 okazów CITES o łącznej wartości 19 tysięcy złotych.

d31zyps

Funkcjonariusze przypominają, że nie każdy hodowca lub kupujący wie o tym, iż nabywając pewne gatunki fauny i flory popełnia przestępstwo. By taka transakcja odbyła się zgodnie z prawem, osoba posiadająca dany okaz musi mieć odpowiednie dokumenty, potwierdzające legalność danego zwierzęcia. - Niestety, taką niewiedzę wykorzystują nieuczciwi sprzedawcy, narażając niezorientowanych na poważne konsekwencje prawne - dodają policjanci.

Tymczasem za oferowanie do sprzedaży takich, nielegalnych zwierząt lub roślin grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

d31zyps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31zyps