ycipk-2nm0yh

W sobotę otwarcie Street Workout Park Bemowo!

Niewykluczone, że podobne obiekty powstaną na terenie całego miasta
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sobotę otwarcie Street Workout Park Bemowo!
ycipk-2nm0yh

Street workout staje się coraz bardziej popularny. Dzielnica Bemowo postanowiła być pionierem i zapoczątkować popularyzację tej formy aktywności w naszym mieście. O budowie pierwszego w stolicy street workout parku pisaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku .

Czytaj również: Parkour/Freerun Girls - Trzy dziewczyny i Warszawa (wideo)

Budowa parku już zakończona. Obiekt zostanie otwarty już w najbliższą sobotę 29 marca 2014 r., w samo południe. Będzie to pierwszy w pełni profesjonalny obiekt tego typu w Warszawie. *Street Workout Park Bemowo powstał w sąsiedztwie bemowskiego Ratusza na terenie „Osiedla Przyjaźń”.*

ycipk-2nm0yh

Przy realizacji tego projektu Bemowo podjęło współpracę ze stołeczną grupą Ghetto Workout Poland, która wspierała Dzielnicę pod względem merytorycznym. Strefa do ćwiczeń składa się z kompleksu drążków zamocowanych na różnej wysokości, drabinek, poręczy równoległych oraz elementów parkour’u które zapewnią możliwość wykonywania całego wachlarzu ćwiczeń i ewolucji.

Z okazji otarcia obiektu przygotowano wiele atrakcji dla mieszkańców. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w otwartych treningach i zawodach, a najlepsi otrzymają nagrody. W programie są także efektowne pokazy przygotowane przez członków grupy Ghetto Workout Poland.

Takich obiektów będzie więcej

Niewykluczone, że podobne obiekty powstaną na terenie całego miasta. – Widzimy, że zainteresowanie tym sportem jest coraz większe, a budowa tego typu miejsc do ćwiczeń nie jest droga, dlatego chciałbym aby takich Street Workout Parków powstało w stolicy więcej – mówi Jarosław Dąbrowski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy .

ycipk-2nm0yh

Co to jest Street Workout?

Street Workout to młoda, ale coraz bardziej popularna dyscyplina, polegająca na użyciu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała. Ma ona szerokie zastosowanie jako trening siłowy w wielu sportach walki, atletyce czy parkourze. Street Workout jest niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie i w Rosji.

Czytaj również: W Warszawie odbędą się Mistrzostwa Europy w sumo!

Podziel się
ycipk-2nm0yh
ycipk-2nm0yh
ycipk-2nm0yh
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2nm0yh