Trwa ładowanie...
d1c0gm3

W sobotę rusza 20. Festiwal Nauki. Potrwa do października

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sobotę rusza 20. Festiwal Nauki. Potrwa do października
d1c0gm3

24 września rusza jubileuszowy, 20. Festiwal Nauki. "Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję" - to hasło festiwalu pozostaje niezmienne od 20 lat. Dyrektor Festiwalu doktor Zuzanna Toeplitz mówi, że pomysłodawcą imprezy jest nieżyjący prof. David Shugar, który uważał, że wydarzenie może przybliżyć ludziom naukę i pokazać czym interesują się naukowcy.

Naukowcy prowadzący wykłady i warsztaty zapraszają publiczność do miejsc, w których sami pracują, do laboratoriów i sal wykładowych. - Idea jest taka, że jeśli człowiek zainteresuje się światem, chce więcej wiedzieć, więcej rozumieć, to staje się wolny - mów doktor Zuzanna Toeplitz.

Wykład inaugurujący Festiwal odbędzie się w sobotę (24.09) o godzinie 17.00 w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego i będzie dotyczył fal grawitacyjnych. To zdaniem doktor Zuzanny Toeplitz zagadnienie zasługujące na Nagrodę Nobla.

d1c0gm3

Festiwal potrwa do 2 października. W programie są wykłady i wydarzenia zarówno z dyscyplin humanistycznych, ścisłych jak i przyrodniczych. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale na część imprez konieczna jest rejestracja. Szczegółowy program Festiwalu na stronie festiwalnauki.edu.pl .

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Centrum Kreatywności Targowa otwarte. "Z myślą o kreatywnym biznesie"

d1c0gm3

Podziel się opinią

Share
d1c0gm3
d1c0gm3