Trwa ładowanie...
d110a3b

W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Parada Schumana

"Fundacja nigdy nie miała ambicji, aby być częścią marszu partii politycznych"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Parada Schumana
d110a3b

Niezależnie od przygotowanych na sobotę manifestacji o charakterze politycznym, tego dnia ulicami Warszawy przejdzie Parada Schumana. Hasło tegorocznej, prounijnej manifestacji brzmi "Tu jest Europa!".

Prezes Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana Marcin Zaborowski zaznacza, że organizowana już po raz 17. parada jest wyrazem poparcia dla idei integracji europejskiej i aktywnej roli Polski w Unii. - To także podkreślenie przywiązania do rządów prawa, wolności wyznania i praw mniejszości, ale bez związku z obecną polityką - podkreśla Zaborowski i dodaje, że Fundacja "nigdy nie miała ambicji, aby być częścią marszu partii politycznych".

Na tegoroczną paradę prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprosiła wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Polityk nie przyjedzie jednak do stolicy. Marcin Zaborowski nie spodziewa się, by na manifestację przybyli ważni unijni politycy, mimo że organizatorzy wysłali do nich tradycyjne zaproszenia. Takie pisma skierowano - jak co roku - do szefów Rady i Komisji Europejskiej.

d110a3b

Start z Miodowej

Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda przekonywał, że Parada Schumana jest dobrym momentem do pokazania pozytywnej roli Unii. - Nie chcemy tymi obchodami problemów zasłaniać, ale myślę, że warto przypomnieć, że Unia jest nadal organizacją, która problemy rozwiązuje, a nie stwarza - mówił były ambasador RP przy UE.

Parada Schumana odbywa się w związku z obchodzonym 9 maja Dniem Europy. To wspomnienie tego dnia z 1950 roku - wówczas Robert Schuman przedstawił plan, który stał się zalążkiem integracji europejskiej. Parada Schumana rozpocznie się 7 maja, w sobotę o godzinie 12.00 na Krakowskim Przedmieściu. Uczestnicy wyruiszą od ulicy Miodowej w Warszawie. - Przynieście ze sobą polskie i europejskie flagi - zachęcają organizatorzy. O rytm i energię zadba batucada Ritmo Bloco.

(IAR/WawaLove.pl)

Przeczytajcie też: Za darmo: Best Fest - najlepsze filmy festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Podziel się
Podziel się
d110a3b

Podziel się opinią

Share

d110a3b

d110a3b