W Śródmieściu pojawiło się najwięcej nowych drzew. "Większość przyjazna alergikom"

O statystykach nowych nasadzeń poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Śródmieściu pojawiło się najwięcej nowych drzew. "Większość przyjazna alergikom"

W ubiegłym roku w Warszawie pojawiło się prawie 1300 nowych drzew, z czego można wyróżnić aż 23 gatunki. ZOM regularnie zasadzał je np. w pasach zieleni wzdłuż dróg oraz w parkach. Najwięcej, bo aż 200 sztuk pojawiło się w Śródmieściu, a w dalszej kolejności na Pradze Południe (169) oraz Woli (137).

Co warte podkreślenia, większość wybieranych gatunków jest też przyjazna alergikom i dostosowana do trudnych warunków miejskich. Chodzi na przykład o okresy suszy oraz wysoką temperaturę. W 2015 roku na stołecznych ulicach pojawiło się najwięcej klonów (283 sztuk), a dodatkowo Warszawa wzbogaciła się też o: lipy (199), wiśnie (127), grusze (97) oraz platany (94).

Podziel się

Źródło: Zarząd Oczyszczania Miasta

Urzędnicy tłumaczą również, dlaczego główną porą sadzenia roślin jest jesień. Otóż chodzi o fakt, że po przezimowaniu w nowej lokalizacji łatwiej wchodzą potem w okres wegetacyjny. Drzewa w stolicy pełnią wiele istotnych funkcji: tłumią hałas, filtrują powietrze i stanowią naturalną barierę dla zanieczyszczeń. Tam gdzie np. z przyczyn infrastrukturalnych nie jest możliwe zasadzenie drzew, ZOM decydował się na krzewy. W sumie przybyło ich aż 34 tys. a ponadto w Warszawie pojawiło się też 1,5 mln kwiatów.

Przeczytajcie też: Od 18 stycznia lepszy dojazd do "Mordoru"

Podziel się
Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.