Trwa ładowanie...

W stolicy pojawią się poidełka. Za darmo napijesz się wody

Warszawiacy zyskają dostęp do bezpłatnej wody pitnej na ulicach Śródmieścia.

W stolicy pojawią się poidełka. Za darmo napijesz się wody
d256zss
d256zss

Na stołecznych ulicach pojawią się poidełka, czyli niewielkie źródła z wodą pitną. Będą z nich mogli skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Na razie nie wiadomo, jak będą wyglądać poidełka. Warszawski ratusz ogłosił dopiero konkurs na opracowanie ich koncepcji. Ustalono jednak, że nowe konstrukcje pojawią się na wybranych miejskich placach, ulicach i w parkach, gdzie będzie można z nich korzystać bez ograniczeń.

- Wstępnie w projekcie wskazano 25 miejsc. Zależy nam na znalezieniu najlepszej formy poidełka, takiej, aby mogła się stać standardem tego typu urządzeń w Warszawie, także i w kolejnych realizacjach. Istotne jest również znalezienie takich rozwiązań technicznych, które zapewnią ich łatwy montaż i późniejsze bezproblemowe użytkowanie - tłumaczy Michał Olszewski , zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Poidełka będą montowane na hydrantach pod­ziemnych. Pojawią się m.in. na Placu Zbawiciela, pl. Trzech Krzyży, pl. Bankowym, pl. Unii Lubelskiej, Placu na Rozdrożu, skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich z Marszałkowską, na Bulwarze B. Grzymały Siedleckiego oraz w okolicy Starego Miasta . Ostateczna lista zostanie ustalona po rozstrzygnięciu konkursu.

Prace oceni komisja

Udział w konkursie na projekt poidełek może wziąć każdy. Należy jedynie złożyć wniosek o dopuszczenie do udziału do 31 stycznia 2017 roku do godz. 15.00 do warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Nadesłane prace oceni 10-osobowy sąd konkursowy.

d256zss

Zwycięzca konkursu otrzyma 20 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej. Zdobywca II nagrody otrzyma 15 tys. zł a III nagrody – 10 tys. zł. Wyniki mamy poznać 14 kwietnia. Szczegóły można poznać na stronie www.sarp.warszawa.pl/konkursy/

Skąd pomysł na takie konstrukcje? Z ubiegłorocznego budżetu partycypacyjnego. Autorem pomysłu pod hasłem "Pij Warszawo" był Maciej Czapliński.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

d256zss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d256zss