W styczniu dajmy choinkom nowe życie

Kolejna edycja akcji "Ciepło z natury"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W styczniu dajmy choinkom nowe życie

Żywa, pachnąca choinka, to piękna ozdoba dla naszych domów w Boże Narodzenie. W styczniu warto dać drzewkom nowe życie w ramach corocznej akcji "Ciepło z natury”. Mobilny punkt odbioru drzewek pojawi się w styczniu w każdej dzielnicy!

Przeczytajcie też:  Warszawskie choinki. Przed wojną i teraz [ZDJĘCIA]

Urząd m.st. Warszawy oraz PGNiG TERMIKA SA od kilku lat organizują razem zbiórkę choinek po świętach. Zebrane podczas akcji drzewka, zamiast gnić na śmietnikach, trafiają do stołecznych elektrociepłowni. W ten sposób nasze piękne choinki wrócą do nas jako zielone paliwo - w postaci energii cieplnej i elektrycznej.

Zbiórka od czwartku 8 stycznia 2015 roku

Pierwszym przystankiem mobilnego punktu odbioru choinek będzie plac Bankowy (przed Ratuszem). Tutaj możemy przynieść swoje drzewko już 8 stycznia. W kolejnych dniach, aż do końca stycznia, zbiórka przeniesie się do pozostałych części miasta. Mobilny punkt odbioru odwiedzi wszystkie 18 dzielnic Warszawy. Szczegóły pojawią się po Nowym Roku na stronach poszczególnych dzielnic.

Ciepło z natury - to ma sens

W 2014 roku zebranych zostało 530 ton biomasy, o blisko 130 ton więcej niż w roku 2013. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji akcji zebrano ponad 1700 ton ekologicznego paliwa. Taka ilość pozwala na ogrzanie przez cały rok około 1000 mieszkań o powierzchni 60 m2.

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.