Trwa ładowanie...

W tę niedzielę "Biegnij Warszawo"

To największy polski bieg masowy

W tę niedzielę "Biegnij Warszawo"
d3523af
d3523af

Już w najbliższą niedzielę, 5 października, kolejne wielkie biegowe wydarzenie w stolicy. Na trasie dziesięciokilometrowych zmagań „Biegnij Warszawo” stanie aż 15 tysięcy zawodników. To największy polski bieg masowy.Imprezie towarzyszyć będzie akcja "Maszeruję – Kibicuję".

„Biegnij Warszawo” zagościł już na stałe w kalendarzu warszawskich imprez biegowych. Obecnie jest to największy w Polsce bieg masowy. Podczas X Plebiscytu na najlepszych sportowców Warszawy, w 2009 roku, został on uznany za najlepsze wydarzenie sportowe w Warszawie. Najważniejszym celem „Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim” jest promocja biegania jako najprostszej formy ruchu, a także zachęcenie mieszkańców Warszawy oraz całej Polski do aktywnego spędzania wolnego czasu.* Trasa ma 10 km* Więcej informacji i regulamin tutaj .

Trasa „Biegnij Warszawo” prowadzi ulicami: Czerniakowska – Chełmska - Jana III Sobieskiego (jezdnia w kierunku centrum) – Spacerowa (jezdnia w kierunku centrum) – Goworka (jezdnia w kierunku centrum) – Puławska – Bagatela - Al. Ujazdowskie – Piękna – Marszałkowska (jezdnia w kierunku Alej Jerozolimskich) – Al. Jerozolimskie (jezdnia w kierunku Pragi)
- Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – J. Matejki – Wiejska – Górnośląska – Myśliwiecka - Łazienkowska. Zawody jak co roku posiadać będą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF. Więcej informacji o trasie tutaj .

Na zwycięzców biegu czekają atrakcyjne nagrody. W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn będzie to 5000 zł za zajęcie I miejsca. Dodatkowo ustanowione zostały bonusy finansowe za uzyskanie limitów czasowych, a także pobicie rekordów Polski - bez względu na zajęte miejsce. Więcej informacji o nagrodach tutaj .

d3523af

Biegowi towarzyszyć będzie akcja „Maszeruję – Kibicuję”. Uczestnictwo w tym wydarzeniu polega na przejściu marszem 5-kilometrowej pętli, wyznaczonej obok trasy biegu. Jest to rozwiązanie dla aktywnych kibiców, którzy chcą dopingować innych, będąc w ruchu. Na trasie marszu można spotkać biegaczy, co jest dodatkową atrakcją. W tegorocznej edycji tego wydarzenia udział weźmie około 5 tysięcy maszerujących.

„Maszeruję – Kibicuję” organizowane jest w ramach Światowego Dnia Marszu (World Walking Day), którego inicjatorem jest międzynarodowa organizacja TAFISA. Ideą powstania Światowego Dnia Marszu była chęć walki z otyłością i brakiem aktywności fizycznej. W Polsce impreza odbywa się od 2010 roku pod nazwą „Maszeruję – Kibicuję”. Więcej informacji tutaj .

Pochód „Maszeruję, kibicuję”przejdzie ulicami: Szwoleżerów – Agrykola - Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Mokotowska – Wilcza - Al. Ujazdowskie – Agrykola – Szwoleżerów – Czerniakowska - Łazienkowska.

d3523af

Szczegółowy program wydarzenia:
godz. 08.30 – otwarcie biura imprezy;
godz. 10.20 – wspólne zdjęcie (scena główna);
godz. 10.30 – rozgrzewka ZumRUN;
godz. 10.40 – przejście na linię startu (ul. Czerniakowska);
godz. 11.20 – start "Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim" i "Maszeruję – Kibicuję";
godz. 15.00 – zakończenie imprezy.

Więcej informacji na stronie www.biegnijwarszawo.pl

d3523af
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3523af