Trwa ładowanie...
d2hnjra

W trzy miesiące wyłudzili 150 tysięcy zł. 6 oskarżonych stanie przed sądem

Sześciu mężczyzn stanie przed Sądem Okręgowym w Warszawie, którzy dokonywali wyłudzania pieniędzy metodą "na policjanta" i "na kuriera". Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W trzy miesiące wyłudzili 150 tysięcy zł. 6 oskarżonych stanie przed sądem
(East News, Fot: Mateusz Grochocki)
d2hnjra

Przeciwko Patrykowi F., Arturowi J., Kamilowi K., Michałowi S., Dawidowi W. oraz Łukaszowi Z. trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia. Zostały postawione im zarzuty o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy metodą "na policjanta" i "na kuriera".

Grupa działała w Warszawie i Nowym Dworze Mazowieckim od stycznia do marca ubiegłego roku. Każdy z oskarżonych miał mieć w grupie określoną rolę, jak na przykład jeden odpowiadał za pieniądze, drugi za kontakt z ofiarą. W tym czasie przestępcom udało się wyłudzić około 150 tysięcy złotych.

Jak podaje "Polskie Radio", prok. Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie tłumaczył, że schemat oszustwa był zawsze podobny. - Do pokrzywdzonego dzwonił mężczyzna podający się za pracownika firmy kurierskiej. Pod pozorem dostarczenia przesyłki prosił o podanie dokładnego adresu zamieszkania. Następnie do pokrzywdzonego dzwonił kolejny mężczyzna, tym razem udawał funkcjonariusza policji. Prosił o pomoc w zatrzymaniu oszustów. Informował jednocześnie, że do mieszkania pokrzywdzonego przyjdzie policjant, któremu należy przekazać pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty - mówił Łapczyński.

d2hnjra

- Przeanalizowano ogromne ilości danych telekomunikacyjnych, uzyskano opinie biegłych z zakresu daktyloskopii oraz pisma ręcznego, przeprowadzono czynności okazania pokrzywdzonym tzw. odbieraków. Na przykład odciski palców Patryka F. znaleziono w mieszkaniu jednej z oszukanych osób - informuje prokurator.

Od czasu zatrzymania w marcu ubiegłego roku, cała grupa przebywa w areszcie. Nikt z oskarżonych nie przyznał się do winy.

Zobacz także: Sikorski: „W środku Warszawy leży niemiecki pancernik z II wojny światowej?

* Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl*

d2hnjra

Podziel się opinią

Share
d2hnjra
d2hnjra