Trwa ładowanie...

W wakacje statki pływają częściej!

Przez całe wakacje tramwaj wodny oraz statek do Serocka wypływają w rejsy w piątki i w weekendy. Promy codziennie łączą brzegi Wisły w czterech miejscach.

W wakacje statki pływają częściej!
dxo6ko8
dxo6ko8

„Wars” i „Zefir” wypływają także w piątki, a „Słonka”, „Pliszka, „Wilga” i „Turkawka” zapewniają przeprawę przez Wisłę siedem dni w tygodniu. W lipcu i sierpniu osoby lubiące spędzać czas nad Wisłą mają do dyspozycji więcej kursów Warszawskich Linii Turystycznych. - informuje ZTM.

Przez całe wakacje tramwaj wodny oraz statek do Serocka wypływają w rejsy w piątki i w weekendy. Promy codziennie łączą brzegi Wisły w czterech miejscach.

Półtoragodzinne rejsy tramwajem wodnym „Wars” są realizowane w piątki, soboty i niedziele. Statek wyrusza z Cypla Czerniakowskiego, w piątki o godzinach: 11.00, 13.00 i 15.00, a w soboty i niedziele o: 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00. Bilety można kupić na statku, bezpośrednio przed rejsem lub w biurze Żeglugi Stołecznej. Biuro znajduje się w Warszawie, przy ulicy Świętokrzyskiej 36 lok. 1 i jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00.

dxo6ko8

Do Serocka można wybrać się statkiem „Zefir” w piątki i w weekendy. Rejsy rozpoczynają się na Cyplu Czerniakowskim o godzinie 9.00. Około południa statek dopływa do Serocka. Po półtoragodzinnej przerwie „Zefir” wyrusza w drogę powrotną, by około godziny 19.00 dobić do Cypla Czerniakowskiego. Kwity rezerwacyjne na statek do Serocka można pobrać w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum (lok. 2010b) od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00-20.00. Na podstawie kwitu rezerwacyjnego, wydanego w POP-ie, bilety są sprzedawane na statku przed rejsem, w godzinach 8.00-8.45. Kwadrans przed godziną 9.00 rezerwacje wygasają i – w przypadku wolnych miejsc – obsługa sprzedaje dodatkowe bilety.

Promy: „Słonka” (Cypel Czerniakowski – Saska Kępa), „Pliszka” (most Poniatowskiego – Stadion Narodowy) i „Wilga” (Podzamcze Fontanny – ZOO) łączą brzegi Wisły siedem dni w tygodniu. W dni powszednie realizują 14 kursów, a w soboty i niedziele po 30 kursów. „Turkawką” – łączącą Nowodwory z Łomiankami – od poniedziałku do piątku można przeprawić się przez rzekę 8 razy, a w weekendy 30 razy.

Korzystanie z promów jest bezpłatne.

dxo6ko8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxo6ko8