Trwa ładowanie...

W Warszawie będzie ulica lub skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni są "za"

Warszawa w specjalny sposób uhonoruje WOŚP. Stołeczni radni poparli pomysł nazwania tak jednej z ulic lub skwerów w mieście. Z inicjatywą wystąpiło Warszawskie Forum Samorządowe.
Share
Warszawa. 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 12 stycznia br.
Warszawa. 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 12 stycznia br.Źródło: East News, Fot: eastnews
d3xv8m1

- Od czasu złożenia petycji otrzymaliśmy bardzo dużo pozytywnych sygnałów od mieszkańców - mówi lider forum Grzegorz Gruchalski. Przypomnijmy, że petycja w sprawie nadania nazwy WOŚP jakiemuś miejscu w Warszawie wpłynęła do ratusza w połowie stycznia.

Liderzy Warszawskiego Forum Samorządowego podkreślają, że ich zdaniem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy "zasługuje na swoje formalne miejsce na mapie Warszawy". - Mało jest inicjatyw, które w sposób tak pozytywny potrafią łączyć obywateli - podkreśla Gruchalski.

W petycji nie wskazano żadnego konkretnego miejsca w stolicy, któremu można nadać imię WOŚP. Zawarto jedynie sugestię, aby były to okolice, z którymi Orkiestra jest bardzo mocno związana i kojarzona.

- Mamy tutaj na myśli chociażby Instytut "Pomnik" - Centrum Zdrowia Dziecka, które mocno współpracuje z WOŚP czy Instytut Matki i Dziecka. W Warszawie jest wiele placówek, które korzystają ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dlatego jesteśmy przekonani, że wspólnie znajdziemy odpowiednie i godne miejsce - mówią pomysłodawcy.

d3xv8m1

Warszawa. WOŚP z ulicą lub skwerem swojego imienia

Do pomysłu Forum pozytywnie odnieśli się stołeczni radni. Grupa samorządowców z Koalicji Obywatelskiej poparła inicjatywę. Anna Auksel-Sekutowicz, Renata Niewitecka, Sławomir Potapowicz, Paweł Sawicki i Tomasz Żyłka skierowali też interpelację do prezydenta stolicy z prośbą o wskazanie konkretnej ulicy lub skweru.

Z takich kroków powziętych przez ratusz cieszą się pomysłodawcy.

- Od czasu złożenia petycji otrzymaliśmy bardzo dużo pozytywnych sygnałów od mieszkańców. Projekt ma powszechną akceptację i liczymy, że niedługo Warszawa będzie pierwszym miastem, które będzie mogło pochwalić się ulicą WOŚP - zapewnił prezes Warszawskiego Forum Samorządowego.

d3xv8m1

Radni KO z Wawra zaproponują, aby imię WOŚP nadać przeprawie na południu Warszawy. Nowy most, który jest częścią Południowej Obwodnicy Warszawy, miał być gotowy w sierpniu 2020 r., wiadomo już jednak, że będzie opóźnienie w zakończeniu prac.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kulisy spotkania z Andrzejem Dudą. Piotr Zgorzelski: moim zdaniem prezydent już tę ustawę podpisał

d3xv8m1

Podziel się opinią

Share
d3xv8m1
d3xv8m1