Trwa ładowanie...
d20mnvh

W Warszawie działa już pierwszy w Polsce bankomat Bitcoin

Maszyna znajduje się w Ambasadzie Bitcoin w Śródmieściu
Share
W Warszawie działa już pierwszy w Polsce bankomat Bitcoin
d20mnvh

Pierwszy w kraju bankomat, w którym zakupić można Bitcoiny, zaczął oficjalnie działać we wtorek 27 maja 2014 roku. Urządzenie pośredniczy w zakupie waluty z giełdy Bitstamp. Kurs Bitcoin aktualizowany jest w czasie rzeczywistym.

Bitcoin - to pierwsza tak powszechnie używana kryptowaluta wprowadzona do obiegu w internecie w 2009 roku. Jest oparta o prawa matematyczne, nie posiada banku centralnego, a jej kurs jest ustalany przez rynek. "Bitmonetami" można płacić na wielu polskich i zagranicznych stronach (więcej: bitcoin.pl ).

Czytaj też: Pierwszy w Polsce samoobsługowy oddział banku [wideo]

d20mnvh

ATM Lamassu została postawiona w Ambasadzie Bitcoin przy ulicy Kruczej 46. Jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Docelowo ma funkcjonować całodobowo.

Kolejny bankomat z Bitcoinami ma stanąć w Warszawie jeszcze w tym tygodniu. W Polsce do końca tego roku pojawi się w sumie ok. 30 "wpłatomatów” i “bitcoinomatów” - a więc maszyn sprzedających i kupujących Bitcoiny.

Pierwszy na świecie bankomat wypłacający walutę Bitcoin został uruchomiony 29 października 2013 roku w Vancouver w Kanadzie. Kolejne pojawiły się w wielu krajach na świecie, m.in. w USA, Izraelu, na Tajwanie, w Australii, Niemczech, Czechach i Irlandii.

Czytaj też: Nowoczesność na miarę polskiej kolei - w wagonie multimedialnym trzeba mieć własny prąd

d20mnvh

Podziel się opinią

Share
d20mnvh
d20mnvh