Trwa ładowanie...

W Warszawie Marsz Świętości Życia. Przyjdzie kilka tysięcy osób

Jednym z występujących ma być lekarz ginekolog - profesor Bogdan Chazan.

W Warszawie Marsz Świętości Życia. Przyjdzie kilka tysięcy osób
dm6cx0p
dm6cx0p

"Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny". Z tym hasłem Krakowskim Przedmieściem w Warszawie przejdzie XI Marsz Świętości Życia. O 11.00 uczestnicy spotkają się na mszach w dwóch warszawskich świątyniach - Archikatedrze świętego Jana Chrzciciela i Katedrze świętego Floriana, potem przejdą pod Kolumnę Zygmunta.

- W południe na Placu Zamkowym rozpocznie się happening pro-life - mówi rzeczniczka marszu Magdalena Kowalewska. Jednym z występujących ma być lekarz ginekolog - profesor Bogdan Chazan. Uczestnicy przeprowadzą także akcję charytatywną "Pielucha dla malucha" - mają zebrać pieluszki oraz artykuły dziecięce dla podopiecznych Domów Samotnej Matki.

Ksiądz Robert Wielądek z duszpasterstwa rodzin Katedry Warszawsko - Praskiej podkreśla, że rok miłosierdzia - ustanowiony przez papieża Franciszka - jest wyzwaniem również uczestników XI Marszu Świętości Życia. Stąd hasło tegorocznego wydarzenia "Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny" - wyjaśnia duchowny. Dodaje, że współczesnym miłosierdziem jest pokazywać światu, jak ważne jest każde życie - od poczęcia do naturalnej śmierci.

W czasie marszu przez Krakowskie Przedmieście do Bazyliki Świętego Krzyża uczestnicy będą modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego, będą też mówić o godności życia. Celem marszu jest także promocja tradycyjnej definicji małżeństwa i rodziny, opartych na związku kobiety i mężczyzny.

Organizatorzy marszu spodziewają się, że przyjdzie kilka tysięcy uczestników - podobnie jak było w poprzednich latach.

dm6cx0p

(Źródło: IAR)

Przeczytaj też:

dm6cx0p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm6cx0p