Trwa ładowanie...

W Warszawie odbędą się Mistrzostwa Europy w sumo!

Ze względów bezpieczeństwa zostały przeniesione z Krymu

W Warszawie odbędą się Mistrzostwa Europy w sumo!
d25hq4v
d25hq4v

Do stolicy przejedzie prawie 200 zawodników z całego świata. W dniach 25-27 kwietnia będą rywalizować o mistrzowskie tytuły. Polacy, wbrew pozorom, nie są bez szans. Jak nam powiedział Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo, możemy zdobyć nawet 50 medali!

Mistrzostwa Europy w sumo miały odbyć się na Krymie. Zostały przeniesione do Polski ze względów bezpieczeństwa. O lokalizacji zawodów zdecydowała europejska federacja. Przeniesienie ME do stolicy to nie lada problem dla Polskiego Związku Sumo. Do mistrzostw pozostał niewiele ponad miesiąc. Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało już pieniądze na zawody, niestety to wciąż za mało i Związek szuka sponsorów. Mistrzostwa Europy w sumo odbędą się w wawerskiej hali przy ulicy Poezji. Nie ma jeszcze szczegółów dotyczących biletów, warto więc zaglądać na stronę Polskiego Związku Sumo lub stronę Hali OSiR w Wawrze .

Sumo to japoński sport narodowy znany od początku VIII wieku. Stylem walki przypomina zapasy. W dosłownym tłumaczeniu "sumo" oznacza szybkie przeciwdziałanie uderzeniom rywala. Walka sumo odbywa się na dojo, podwyższonym ringu wykonanym z mieszaniny gliny i piasku, w kole o średnicy 4,55 m (przed rokiem 1927 - 3,95 m) i wysokości od 30 do 60 cm. Istota rywalizacji polega na wypchnięciu przeciwnika poza pole walki (tawara) lub przewróceniu go za pomocą odpowiednich rzutów, pchnięć i uderzeń ciałem. Aktualnie na świecie w szkoleniu wykorzystywanych jest prawie 90 technik walk. W Polsce tę dyscyplinę uprawia około 5 tys. osób.

d25hq4v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25hq4v