Trwa ładowanie...

W Warszawie otworzono kino wirtualnej rzeczywistości. To jedyne takie miejsce w Polsce

Zaprezentowanych w nim będzie kilkanaście produkcji filmowych w 360 stopniach.

W Warszawie otworzono kino wirtualnej rzeczywistości. To jedyne takie miejsce w Polsce
dc32k9g

W Warszawie otwarto w piątek przed południem pierwsze kino z seansami w wirtualnej rzeczywistości. Zaprezentowanych w nim będzie kilkanaście produkcji filmowych w 360 stopniach.

Film będą wyświetlane w ramach współpracy firm Samsung oraz sieci Multikino Polska.

"W specjalnej sali kinowej znajdującej się na II piętrze warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach na odwiedzających czeka 25 stanowisk wyposażonych w zestawy Gear VR i Samsung Galaxy S8. To właśnie ten smartfon odpowiada za wysoką rozdzielczość wyświetlanego w goglach VR obrazu: 2960 x 1440 pikseli. Dzięki takiej jakości obrazu można odnieść wrażenie, że jest się nie tyle widzem, co uczestnikiem samego filmu i jednym z jego aktorów" - tłumaczy południowokoreański koncern.

"To dla nas ważny i symboliczny dzień. Cieszymy się, że to właśnie technologia Samsung umożliwiła otwarcie pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych w tej części Europy kina VR. Wirtualna rzeczywistość staje się dzisiaj dostępna absolutnie dla wszystkich. Wystarczy rozsiąść się wygodnie w fotelu i założyć na głowę okulary Gear VR ze smartfonem Galaxy S8, aby dosłownie przenieść się w wybrany przez siebie seans" - podkreślał rzecznik Samsung Electronics Polska Olaf Krynicki. W jego ocenie kino VR to "zupełnie nowy wymiar doświadczenia filmowego".

dc32k9g

"Dotychczas to reżyser decydował o tym, co i jak oglądamy. Teraz ta decyzja leży w naszych rękach. To widz decyduje, jaki element świata chce w tej chwili oglądać. To on tak naprawdę jest reżyserem filmu VR. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu przesunięciu punktu ciężkości: z obrazu na widza, wirtualna rzeczywistość okaże się kolejnym kamieniem milowym w rozwoju kina" – dodał Krynicki.

Jak tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia filmy zostały pogrupowane w 4 kategorie: podróże, niesamowite doświadczenia, dla rodzin, sztuka. Projekcje potrwają maksymalnie 20 minut, widz na miejscu będzie miał możliwość wyboru tematyki oglądanych filmów.

Partnerami Multikina VR by Samsung są MIMO.OOO – pierwsze w kraju studio dedykowane kreacji i produkcji treści w wirtualnej rzeczywistości i wideo 360 oraz firma World of VR, która wspólnie z RDS Group stworzyła system do prowadzenia pokazów synchronicznych.

Przeczytaj też: PAP

dc32k9g
dc32k9g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc32k9g