Trwa ładowanie...
d3l3bth

W Warszawie pojawił się nowy mural! „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

"Pamiętajmy, że rowerzysta też jest kierowcą"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie pojawił się nowy mural! „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”
d3l3bth

Na ścianie jednego z budynków przy ul. Waryńskiego, w pobliżu stacji Metro Politechnika pojawił się nowy mural. To część kampanii "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" prowadzonej przez Komendę Główną Policji .

Celem, podobnie jak w roku ubiegłym, jest promowanie wśród kierowców trzeźwości za kółkiem. Choć policyjne statystyki wskazują na malejącą liczbę osób prowadzących pod wpływem alkoholu oraz wypadków przez nich spowodowanych, wciąż istnieje przestrzeń do poprawy. Dotyczy to m.in. biernej postawy osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyrażają przyzwolenie na jazdę na „ podwójnym gazie ”. Tym samym stają się współodpowiedzialni za zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca. Dodajmy, że także rowerzysta, dlatego na warszawskim muralu jest napis "Odpowiedzialni również na dwóch kółkach".

Organizatorzy akcji jako środek przekazu wybrali wielkoformatowe realizacje malarskie w pobliżu najbardziej ruchliwych punktów Warszawy, Poznania, Gdyni oraz Lublina. Murale mają zwrócić uwagę szerokiej grupy odbiorców na niezwykle istotną kwestię, jaką jest bezpieczeństwo na drodze i nierozerwalnie z nim związane zachowanie trzeźwości za kółkiem.

d3l3bth

W ramach akcji organizatorzy zachęcają do umieszczenia naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” na tylnej szybie samochodu. W inicjatywę już w ubiegłym roku zaangażowali się funkcjonariusze Policji, którzy podczas kontroli drogowych przekazywali naklejki odpowiedzialnym - trzeźwym kierowcom.

Przeczytajcie też: Uratował psa z rozgrzanego samochodu. Trafi przed sąd za wybitą szybę?

d3l3bth

Podziel się opinią

Share
d3l3bth
d3l3bth