Trwa ładowanie...
dqivkhl

W Warszawie powstaje kinowa wersja "Misia Uszatka". W 3D [Zwiastun]

Do tej pory nakręcono ponad sto odcinków kultowej bajki
Share
W Warszawie powstaje kinowa wersja "Misia Uszatka". W 3D [Zwiastun]
dqivkhl

Miś Uszatek trafi na duży ekran. Pierwsza pełnometrażowa animacja o słynnym misiu ma być zrealizowana metodą łączonych technik 3D i ujęć makiety. Rozpoczęcie produkcji filmu planowane jest na początek 2017 roku. Dziś pokazano jego zwiastun.

Przedstawiciele realizatorów projektu Andrzej Papis ze studia filmowego TFP i Piotr Radzymiński z FremantleMedia Polska tłumaczą, że mają na uwadze zarówno ogromny potencjał Uszatka jako kultowej bajki, jak i potrzeby widza współczesnego. - Chcemy uwspółcześnić Misia, żeby dzieci też miały swoją postać, a nie tylko tę, która znają z opowieści sentymentalnych rodziców. Nie możemy po prostu powielać ani metody ani sposobu ani historii sprzed 60 lat, bo świat się zmienia i Miś musi na to reagować - podkreślają w rozmowie z IAR.

W filmie dzieci dowiedzą się, co działo się z Misiem Uszatkiem zanim stał się popularny i zaczął opowiadać bajki na dobranoc. Akcja rozgrywać się będzie w wielkiej fabryce zabawek.

dqivkhl

Głosu Uszatkowi użyczy Maciej Stuhr. Aktor przyznaje, że nie będzie to proste zadanie ze względu na niezapomnianą rolę Mieczysława Czechowicza jako Misia Uszatka. - Dla współczesnych dzieci Mieczysław Czechowicz nie nagra już Misia Uszatka, więc jestem ogromnie dumny ale też trochę stremowany, że ja się z tym mam zmierzyć” - podkreśla Maciej Stuhr. Czesław Mozil będzie grał przyjaciela Misia - Zajączka. Wokalista wyznał, że chciałby także zaśpiewać w filmie.

Miś Uszatek to bohater serii książek dla dzieci, które napisał Czesław Janczarski, a ilustrował Zbigniew Rychlicki. W 1975 roku Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for w Łodzi na zlecenie Telewizji Polskiej rozpoczęło produkcję lalkowego serialu z Uszatkiem, któremu głosu użyczył Mieczysław Czechowicz. Do 1987 roku powstało ponad sto odcinków. Serial świetnie sprzedawał się zagranicą, polubiły go dzieci m.in. w Japonii, na Węgrzech i w Finlandii.
(IAR)

MISUSZATEKPROMO_subtitled from TFP on Vimeo .

dqivkhl

Przeczytajcie też: Tak będzie wyglądał Dworzec Południowy? [WIZUALIZACJE]

dqivkhl

Podziel się opinią

Share
dqivkhl
dqivkhl