Trwa ładowanie...
du61dw4

W Warszawie powstaje nowa partia

Na konwencji, na której ma zostać oficjalnie ogłoszona nazwa nowo powstałego ugrupowania, pojawił się m.in. Lech Wałęsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie powstaje nowa partia
du61dw4

W Warszawie odbyła się konwencja Partii Demokratycznej-demokraci.pl. Na spotkaniu ogłoszono powstanie nowej partii: Unii Europejskich Demokratów. Ugrupowanie będzie składać się z przekształconej PD oraz koła poselskiego Europejscy Demokraci. W skład koła wchodzą dziś byli posłowie PO - Jacek Protasiewicz, Michał Kamiński, Stefan Niesiołowski i Stanisław Huskowski.

Partia Demokratyczna-demokraci.pl to spadkobierczyni dawnej Unii Wolności. Dziś partia zyska nowa nazwę, a wszystko dzięki dołączeniu do niej byłych posłów PO, zrzeszonych obecnie w kole poselskim Europejscy Demokraci. Dzięki temu koalicja zyska reprezentację w Sejmie. W skład nowej partii wejdzie także około 100 osób, które wcześniej zapisały się do stowarzyszenia Europejscy Demokraci.

Jak informował dziennik "Polska. The Times", na czele Rady Politycznej ugrupowania będzie stał Janusz Onyszkiewicz, a wejdą do niej także Jacek Protasiewicz i Michał Kamiński. Z kolei do zarządu partii (przewodniczącą jest Elżbieta Bińczycka) dołączy Stefan Niesiołowski.

du61dw4

Na konwencji, na której oficjalnie ogłoszono nazwę nowo powstałego ugrupowania, pojawił się m.in. Lech Wałęsa. Swoje przemówienie wygłosił także Mateusz Kijowski. Swoje listy do zebranych przesłali też byli prezydenci Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski.

Przeczytaj też: 89-latek za wcześnie przyjechał na Bieg Niepodległości. Nie miał gdzie spać, wzięli go za bezdomnego

du61dw4

Podziel się opinią

Share
du61dw4
du61dw4