Trwa ładowanie...

W Warszawie powstaje społeczna wypożyczalnia rowerów!

"Dobra alternatywa dla veturilo"

W Warszawie powstaje społeczna wypożyczalnia rowerów!
d275bxz
d275bxz

- Veturilo zapada w zimowy sen, a Bikesurf Warsaw oficjalnie rozpoczyna swoją działalność. - czytamy na stronie pierwszej w stolicy społecznej wypożyczalni rowerów. BikeSurf jest non-profitowym projektem międzynarodowym, niedawno dotarł do Warszawy. - Jeżeli masz rower, którego nie używasz. - oddaj go nam. Proszą organizatorzy.

Pierwsza stacja pojawiła się na ul. Złotej! To dobra alternatywa dla veturilo , które zniknęło właśnie z ulic stolicy. Sposób wypożyczenia jest bardzo prosty. Za pomocą aplikacji internetowej lub poprzez stronę WWW wybieramy pojazd i bukujemy termin. Jeśli jest wolny, e-mailem dostaniemy numer do zamka.

Skąd pomysł? - Gdziekolwiek jeździmy, staramy się poruszać na rowerach. W Berlinie dowiedzieliśmy się o społecznej wypożyczalni. Kilka miesięcy później postanowiliśmy otworzyć jej warszawski odpowiednik. - mówią WawaLove.pl twórcy warszawskiego oddziału. - Chcemy umożliwić osobom przyjeżdżającym do Warszawy łatwe i darmowe wypożyczenie roweru, bo nie ma nic przyjemniejszego niż rower w mieście. Zależy nam na tym, aby w przyszłości, kiedy rowerów będziemy mieli więcej, do pracy nad wypożyczalnią włączały się nowe osoby i zakładały własne stacje działające w ramach jednego systemu BikeSurf Warsaw. Ale dziś przede wszystkim chcemy aby nasza flota się powiększała. - dodają.

d275bxz

Takie wypożyczalnie działają w wielu europejskich miastach (główna baza open-source'owego projektu znajduje się w Berlinie). Warszawski oddział ma dopiero jeden rower, ale za to wielkie plany. - Dziś jest jeden rower, jutro będą dwa. A za rok 1000 500 100 900. - powiedzieli nam twórcy warszawskiego oddziału.

Jak działa taki system, możecie zobaczyć na filmie poniżej. Stronę projektu znajdziecie tutaj, a fanpage tutaj .

d275bxz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d275bxz