Trwa ładowanie...

W Warszawie powstanie nowy most na Wiśle

Wybudują go Turcy

W Warszawie powstanie nowy most na Wiśle
d3ub569
d3ub569

- Most powstanie w ramach budowy odcinka B Południowej Obwodnicy Warszawy - mówi Agnieszka Stefańska ze stołecznego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przeprawa połączy dzielnice Wawer i Wilanów. Inwestycję zrealizuje turecka firma Gulermak.

- Wybrana oferta jest najkorzystniejsza. Aktualnie czekamy na dopełnienie wszystkich niezbędnych procedur, żeby móc podpisać umowę z wykonawcą - tłumaczy Stefańska. GDDKiA chce, aby stało się to w najbliższe wakacje. Budowa miałaby rozpocząć się w 2016 roku. - Czas na realizację inwestycji od podpisania umowy to 41 miesięcy. Do tego okresu nie wlicza się miesięcy zimowych - wyjaśnia rzeczniczka prasowa. To oznacza, że inwestycja powinna powstać do 2020 roku.

Most będzie miał 1,5 km długości i 46 metrów szerokości. Znajdą się na nim cztery pasy ruchu w obu kierunkach. Po każdej stronie powstanie również ścieżka rowerowa. - To będzie płaski most bez pylonów, wyglądem przypominający Most Grota-Roweckiego - tłumaczy Stefańska. Odcinek B Południowej Obwodnicy Warszawy połączy węzeł Przyczółkowa z węzłem Wał Miedzeszyński. Nowy most będzie najbardziej wysuniętą na południe przeprawą przez Wisłę w Warszawie.

W stolicy jest osiem przepraw drogowych na Wiśle, w tym siedem czynnych. Od lutego wyłączony z ruchu jest Most Łazienkowski, który wymaga remontu po pożarze. Pod mostem zapaliły się leżące tam drewniane deski. Płonącą budowlę strażakom udało się ugasić dopiero po 12 godzinach. Podczas pożaru temperatura osiągnęła nawet 1000 stopni Celsjusza, co doprowadziło do uszkodzenia konstrukcji przeprawy. Po tym zdarzeniu władze Warszawy zdecydowały się na wymianę konstrukcji mostu.

"Łazienkowski" jest obecnie remontowany, co dotkliwie odczuwają mieszkańcy stolicy, a zwłaszcza Pragi Południe. Przeprawą, tą na drugą stronę Wisły, przejeżdżało codziennie ponad 100 tysięcy pojazdów. Po zamknięciu budowli kierowcy zostali skierowani na mosty: Poniatowskiego i Siekierkowski. Na obu trasach w godzinach szczytu tworzą się gigantyczne korki. Ruch na Moście Łazienkowskim ma zostać przywrócony od 31 października.

d3ub569
d3ub569
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ub569