Trwa ładowanie...
d47k3he
inwestycje

W Warszawie powstanie nowy most? „Tylko dla pieszych i rowerzystów"

Śmiały projekt warszawskiej architektki. Miasto nie mówi "nie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie powstanie nowy most? „Tylko dla pieszych i rowerzystów"
d47k3he

Dziś otwarto most Łazienkowski . Stolica ponownie ma więc 10 przepraw. Jak zapowiedział w RDC wiceprezydent Jacek Wojciechowicz, jest szansa na kolejną - przeznaczoną wyłącznie dla pieszych i rowerzystów.

- Chcemy, by powstał na osi ul. Karowej. To jest w w miarę nowy projekt i nie można jeszcze mówić o terminach - mówił w Poranku RDC Wojciechowicz. - To idea, która ma wielu zwolenników, wydaje się też, że jest Warszawie potrzebna - dodał wiceprezydent.

Mówiąc o przeprawie, Wojciechowicz miał na myśli projekt Traktu Praskiego, jaki stworzyła w ramach pracy dyplomowej architektka Małgorzata Dembowska. Chodzi o szlak prowadzący z rejonu Krakowskiego Przedmieścia w samo serce Starej Pragi. W rozmowie z WawaLove.pl autorka wyjaśnia, że projekt powstał jeszcze rok temu, jednak dopiero w 2015 było podsumowanie projektów obronionych na wydziale w roku poprzednim. Jest to więc praca całkiem świeża.

d47k3he

Ożywić dzielnice

Ścieżka pieszo-rowerowa połączyłaby ulicę Karową poprzez kładkę nad Wisłą z ulicą Okrzei oraz dalej z ulicą Ząbkowską i Kawęczyńską. Jak wyjaśnia autorka, budowa tej ścieżki mogłaby "stanowić impuls dla rozwoju Pragi Północ, a tym samym wspomóc proces jej rewitalizacji".

Kładka miałaby długość 400 m i pełniła funkcję komunikacyjną i widokową. Jednak w projekcie znalazło się także miejsce dla punktów usługowych. Znalazłyby się w budynku, będącym częścią mostu. Jak wyjaśnia architektka, chodzi o dodatkowe
uatrakcyjnienie ciągu pieszego prowadzącego na Pragę. "Pozwoliłoby to jeszcze bardziej zbliżyć zarówno dwie sąsiadujące ze sobą dzielnice miasta" - podkreśla Dembowska.

Przeczytajcie też: Kuria warszawska chce zbudować 170-metrowy wieżowiec w centrum stolicy

d47k3he

Podziel się opinią

Share
d47k3he
d47k3he