Trwa ładowanie...

W Warszawie powstanie pierwszy plac zabaw dla dorosłych

Zjeżdżalnie, huśtawki, hamaki, trampoliny - to i więcej pojawi się na 300 m kw.

W Warszawie powstanie pierwszy plac zabaw dla dorosłych
d1zji4h
d1zji4h

"To nie musi kończyć się wraz z dzieciństwem! Ale nie wypada machać nogami, skakać, głośno śpiewać, rysować po chodniku, siedzieć na drzewie. Wielu z nas, dorosłych robi to, ale społecznie jest to odbierane jako dziwne. Potrzeba zabawy nie odchodzi z dzieciństwem!" - napisała pomysłodawczyni.

Plac zabaw dla dorosłych miałby powstać w Ursusie w ramach budżetu partycypacyjnego . Koszt inwestycji to 218 tys. zł. "Projekt zbudowania PZDD jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dorosłych w zakresie przebywania na dworze w celu spędzenia czasu z innymi, odreagowania, zrobienia czegoś innego, trochę szalonego, czegoś czego na co dzień robić nie mamy jak i gdzie" - napisała w projekcie pomysłodawczyni.

Plac ma mieć 300 m kw. Powstanie w okolicach ulic Rakuszanki i Czerwona Droga. Ma myć wyposażony w szerokie, wygodne huśtawki, duże zjeżdżalnie i trampoliny, ścianę do rysowania, bujawki - hamaki i oryginalnie zaaranżowane miejsca do siedzenia.

W Polsce nie ma placów zabaw innych niż dla dzieci. Źródła naukowe mówią: dorośli, podobnie jak dzieci, potrzebują swobodnej i twórczej zabawy. - To nie musi kończyć się wraz z dzieciństwem - przekonuje pomysłodawczyni.

d1zji4h

Przeczytaj też:

d1zji4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zji4h