Trwa ładowanie...
d43qgma

W Warszawie pożegnano założycielkę przychodni dla bezdomnych

Doktor Maria Zoll-Czarnecka do końca była czynna zawodowo.
Share
W Warszawie pożegnano założycielkę przychodni dla bezdomnych
d43qgma

W stolicy pożegnano dziś doktor Marię Zoll-Czarnecką, zmarłą w wieku 88 lat, założycielkę przychodni dla ludzi bezdomnych na Woli. Nabożeństwo żałobne odbyło się w kościele świętego Andrzeja Apostoła. Współpracownicy i pacjenci przychodni pamiętają doktor Zoll-Czarnecką jako pełną pasji i poświęcenia lekarkę, która pracowała do ostatnich miesięcy życia.

Pracownik socjalny przychodni, Iwona Gałczyńska podkreśla, że po założycielce pozostanie jej dzieło - przychodnia ratująca życie i zdrowie ludzi najuboższych, nie mających ubezpieczenia zdrowotnego. Jak powiedziała, przychodnia daje bezdomnym szansę na wyleczenie lub poprawę zdrowia i nadzieję na zmianę w życiu. - Jest to nieraz ostatnia deska ratunku dla bardzo wielu i taką deskę ratunku dała im doktor Maria Zoll-Czarnecka - powiedziała Iwona Gałczyńska.

Przychodnia Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei założona przez Marię Zoll-Czarnecką działa od 25 lat. Obecnie przyjmuje tu za darmo ponad 20 lekarzy, pomagają także wolontariusze i pracownicy innych specjalności. Codziennie przychodzi około 40 pacjentów korzystających z pomocy: pielęgniarek, pracownika socjalnego, internistów, chirurga, kardiologa, pulmonologa, dentysty, psychiatry i innych specjalistów. Przychodnia otrzymuje dotacje na utrzymanie budynku i pomieszczeń ale potrzebuje wsparcia na leki, opatrunki i badania, ponieważ wszyscy pacjenci to ludzie bez ubezpieczenia zdrowotnego.

d43qgma

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Żyrafek Gortat dostał niespodziewany prezent od ojca chrzestnego [WIDEO]

d43qgma

Podziel się opinią

Share
d43qgma
d43qgma