Trwa ładowanie...
d2lby4u

W Warszawie przybyło kilkaset elementów małej architektury miejskiej [ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie przybyło kilkaset elementów małej architektury miejskiej [ZDJĘCIA]
d2lby4u

1 716 ławek, 120 donic, 20 żeliwnych koszy i 12 km płotków - w 2014 roku w Warszawie przybyło miejskich mebli. Sporo też zostało wyremontowanych.

Przeczytajcie też: "Najlżejsza zima od 10 lat. Na razie"

1 600 ławek wyremontowanych i 116 nowych w miejscach, które zgłaszali mieszkańcy - Zarząd Oczyszczania Miasta w minionym roku zadbał o jakość i zwiększenie liczby ławek w przestrzeni miejskiej. Pomalowane zostały ławki w sześciu parkach podlegających ZOM oraz te ustawione przy skwerach. Remont przeszły także 162 żeliwno-drewniane ławki rozstawione na Trakcie Królewskim i 15 ławek chopinowskich.

d2lby4u

- 76 zupełnie nowych ławek trafiło na uczęszczane ciągi piesze i atrakcyjne zieleńce wskazane przez mieszkańców, 40 sztuk pojawiło się na pl. Powstańców Warszawy - informuje Wawalove.pl Zofia Kłąb z Zarządu Oczyszczania Miasta.

120 kolorowych donic na pl. Powstańców Warszawy

W ramach estetyzacji plac Powstańców Warszawy wyposażony został także w 20 żeliwnych koszy i 120 kolorowych donic: niebieskich, czerwonych, pomarańczowych oraz białych. W zależności od koloru donicy rośnie w niej inny krzew, m.in. perukowiec podolski i różne odmiany derenia.

Nowe ogrodzenia, psie stacje

d2lby4u

Malowaniem objęto również 39 km żeliwnych płotków chroniących trawniki przed dewastacją przez nieprawidłowo parkujących kierowców i 62 kosze na śmieci ustawione wzdłuż Al. Ujazdowskich. Tam, gdzie niszczenie trawników miało charakter permanentny, jak np. w al. Krakowskiej, przy ul. Ryżowej, ul. Jana Kazimierza czy ul. Deotymy, ustawiono 12 km metalowych wygrodzeń.

W maju zrealizowany został remont niemal 60 Psich Stacji, czyli dystrybutorów bezpłatnych torebek na psie odchody. Konstrukcje pomalowano, wymieniono także takie elementy jak np. drzwiczki czy haczyki na torebki.

Pod opieką Zarządu Oczyszczania Miasta jest w Warszawie niemal 2,8 tys. ławek, 6,5 tys. koszy na śmieci oraz 274 Psie Stacje.

Przeczytajcie też: Odświeżone i unowocześnione ławki chopinowskie znów grają!

d2lby4u

Podziel się opinią

Share

d2lby4u

d2lby4u