Trwa ładowanie...

W Warszawie przybywa aptek. 26 września ich pracownicy mają swoje święto

Interesujące dane w tym zakresie przedstawił Urząd Statystyczny.

Share
W Warszawie przybywa aptek. 26 września ich pracownicy mają swoje święto
d1wxl8j

Szczegółowa analiza tej gałęzi rynku w stolicy została zaprezentowana za 2014 rok. Wszystko, w związku z obchodzonym jutro Dniem Aptekarza. Statystycy podkreślają, że od 2005 roku liczba aptek systematycznie wzrasta. W 2014 roku wyniosła dokładnie 622. Co nie powinno dziwić, zatrudnionych w nich jest więcej kobiet - 1509, przy 239 pracujących mężczyznach. Najwięcej aptek znajduje się: na Mokotowie (80), w Śródmieściu (72) i na Woli (58). Najuboższe dzielnice pod tym względem to: Włochy (10), Rembertów (9) oraz Wesoła (8).

Biorąc pod uwagę przelicznik na jednego mieszkańca to liderem dostępności do aptek jest Bemowo, natomiast najtrudniej o to w Śródmieściu. Urząd Statystyczny poinformował także, że z roku na rok rośnie liczba pracowników aptek, co akurat nie powinno dziwić. Zwłaszcza, że wzrasta też ilość samych punktów sprzedaży leków.

26 września obchodzony jest Dzień Aptekarza. Stąd zrodził się pomysł na zanalizowanie tego obszaru rynku w Warszawie. Mając na uwadze problemy demograficzne i starzejące się społeczeństwo należy przypuszczać, że punktów sprzedaży leków oraz wyrobów medycznych będzie stale przybywać.

d1wxl8j
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1wxl8j

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wxl8j
d1wxl8j