Trwa ładowanie...

W Warszawie rozbłysło sztuczne słońce. To odpowiedź na "Blue Monday"

Pojawiło się na biurowcu stojącym przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej.

W Warszawie rozbłysło sztuczne słońce. To odpowiedź na "Blue Monday"
d4a5m3v
d4a5m3v

Na jednym z warszawskich biurowców rozbłysło słońce. Jest ono odpowiedzią na najbardziej depresyjny dzień w roku, który przypadał w tym roku w poniedziałek 18 stycznia. Będzie świeciło przez kilka tygodni w godzinach 16.00 - 22.00.

- Słońce ma za zadanie dodawać pozytywnej energii i symbolicznie wydłużyć mieszkańcom Warszawy krótkie, zimowe dni - wyjaśniają autorzy instalacji.

Ma zarażać tęskniących za latem

Według socjologów i psychologów, wczoraj przypadał jeden z najsmutniejszych i najbardziej depresyjnych dni w roku. Tego dnia orientujemy się, że postanowienia noworoczne nie są tak proste do zrealizowania jak nam się pierwotnie wydawało. Ponadto czas, który upłynął od Bożego Narodzenia powoduje, że kończą nam się terminy płatności kredytów związanych z zakupami świątecznymi, a przez krótki dzień i niskie nasłonecznienie cierpimy na spadek nastroju.

- Chcieliśmy podzielić się pozytywnym przesłaniem i wywołać uśmiech na twarzach mieszkańców Warszawy, w blue monday - dniu, w którym szczególnie im tego potrzeba – mówi Justyna Czernikiewicz z Echo Investment, który jest deweloperem i inwestorem budynku Q22, na którym uruchomiono instalację.

Blue Monday

Słońce będzie świeciło codziennie w godzinach 16.00 – 22.00, wydłużając symbolicznie styczniowe dni. - Optymizmem i dobrą energią ma zarażać tęskniących za latem warszawiaków - wyjaśnia Czernikiewicz.

d4a5m3v

"Blue monday", czyli "smutny, przygnębiający poniedziałek", został wyznaczony za pomocą wzoru matematycznego przez brytyjskiego psychologa, Cliffa Arnalla. W tym dniu kumulują się wszystkie niekorzystne czynniki powodujące pogorszenie naszego nastroju. Według psychologów tego dnia mamy po prostu wszystkiego dosyć. Budynek Q22 , na którym pojawiło się słońce, to 155 metrowy biurowiec powstający przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej.

d4a5m3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a5m3v