Trwa ładowanie...
dh20ngb

W Warszawie stanie wielki napis "Solidarność"

W samym centrum. Długi na 12 i wysoki prawie na 5 metrów!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie stanie wielki napis "Solidarność"
dh20ngb

Rzeźbę w kształcie napisu "Solidarność", nawiązującą bezpośrednio do słynnych Związków Zawodowych chce do 4 czerwca postawić w centrum Warszawy działacz Janusz K. Dorosiewicz. Napis stanie na skwerku u zbiegu Świętokrzyskiej i Kopernika. Pomysłodawca ma już wsparcie władz miasta. - czytamy w Gazecie.pl.

Janusz K. Dorosiewicz to człowiek, który doprowadził w 2011 roku do budowy pomnika Ronalda Reagana w Al. Ujazdowskich. Nie tylko wymyślił jego kształt, znalazł miejsce dla prezydenta, ale i rzeźbiarza. Nawet fundusze zgromadziła zgromadziła kierowana przez niego fundacja. W 2012 r. Dorosiewicz wspólnie z kibicami Legii postawił przy Łazienkowskiej posąg Kazimierza Deyny.

Teraz chce postawić pomnik "Solidarności". Chce by stanął on do 4 czerwca, czyli na 25-lecie pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych. Napis będzie wykonany z nierdzewnej stali, będzie miał długość 12 i wysokość na 4,7 metra. Stał będzie na niewielkim postumencie. Po zmroku będzie oświetlany przez reflektory. Pomnik zaprojektuje autor oryginalnego loga "Solidarności" - grafik Jerzy Janiszewski.

dh20ngb

Lokalizację pomnika poparli już radni z Komisji Ładu Przestrzennego. Głosowanie ma się odbyć na jednej z najbliższych sesji Rady Warszawy.

Przeczytajcie też: Blok na Ursynowie jest nawiedzony?

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb