Trwa ładowanie...

W Warszawie wciąż się najlepiej zarabia!

Mieszkaniec Białegostoku musi pracować prawie dwa miesiące, by zarobić tyle, ile za miesiąc dostaje warszawiak!

Share
W Warszawie wciąż się najlepiej zarabia!
d3o33qn

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, w 2012 roku mediana wynagrodzeń brutto wyniosła w stolicy 6 000 złotych - czytamy w Gazecie Prawnej. Drugie w kolejności były Gdańsk i Wrocław. Tyle, że wynagrodzenie w tych miastach było już o 1500 zł niższe niż w stolicy (4,5 tys. zł w obu miastach).

W Warszawie wciąż zarabia się najlepiej. W porównaniu ze stolicą mieszkaniec Białegostoku musiał pracować niemal dwa miesiące, by zarobić tyle, ile przeciętnie za miesiąc otrzymuje mieszkaniec stolicy.

Mitem jest jednak to, że najlepiej zarabia się w województwie mazowieckim. W tzw. Polsce powiatowej (czyli po wyłączeniu z badań miast wojewódzkich) w 2012 roku najwyższe wynagrodzenia były w województwie pomorskim. Mediana wynagrodzeń brutto w tym województwie wyniosła 3 900 zł.

d3o33qn

Tradycyjnie już, najlepiej wynagradzaną branżą w 2012 roku było IT oraz telekomunikacja. Na dalszych miejscach uplasowały się bankowość i ubezpieczenia. Najniżej opłacani są pracownicy z sektora publicznego, oświaty oraz kultury i sztuki.

d3o33qn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o33qn
d3o33qn