Trwa ładowanie...

W Warszawie znikają ławki!

Ale tylko na czas remontu. Odnowią ich ponad 200

W Warszawie znikają ławki!
d1twbpw
d1twbpw

Na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta odnowionych zostanie ponad 200 ławek. Modernizację przejdą wszystkie 162 żeliwno-drewniane ławki rozstawione na Trakcie Królewskim oraz 26 rozlokowanych na terenie Mokotowa, Bielan, Białołęki, Wilanowa, Ursynowa oraz Pragi Południe.

Na początek zabrano część ławek rozstawionych w Al. Ujazdowskich na odcinku od ul. Bagatela do ul. Pięknej. Remont będzie trwał około dwóch tygodni i obejmie zarówno elementy metalowe, jak i drewniane. Z siedzisk i oparć usunięta zostanie farba. Na odświeżone drewno nałożony będzie środek grzybobójczy, a następnie farba w kolorze jasnego drewna. Ławki zabierane będą z Traktu Królewskiego partiami po 30 sztuk.

Sposób remontu 26 ławek uzależniony jest od typu ławki. Betonowo-drewniane będą odnawiane w miejscu ich lokalizacji ze względu na trwałe zamocowanie stelaża w podłożu. Z kolei ławki żeliwno-drewniane zostaną zabrane i przewiezione do warsztatu.

d1twbpw

Modernizacja ławek potrwa do końca października, jej koszt to 136 tys. zł. W październiku czeka nas także remont 15 ławek chopinowskich.

d1twbpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1twbpw