Trwa ładowanie...
d4h4tct

W warszawskich autobusach można już kupić bilety 20-minutowe

Do tej pory warszawiacy nie mieli takiej opcji do wyboru
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W warszawskich autobusach można już kupić bilety 20-minutowe
d4h4tct

Podróżujący miejskimi autobusami już długo skarżyli się na to, że w autobusowych biletomatach nie można kupić 20-minutowego biletu. Taki brak opcji narażał korzystających z komunikacji na dodatkowe, nieuzasadnione koszty. Na szczęście ZTM wprowadziło zmiany.

W biletomatach pojazdowych zainstalowanych w autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych można już kupować, oprócz biletów długookresowych oraz jednorazowych przesiadkowych, także bilety 20-minutowe. Co ważne, bilety 20-minutowe i jednorazowe przesiadkowe kupione w biletomatach pojazdowych mają postać papierowego „paragonu”. Są ważne od momentu zakupu i nie wymagają już kasowania. Pasażerowie, którzy z takimi biletami chcieliby skorzystać z metra powinni wejść na peron przy pomocy bezpłatnej wejściówki wielokrotnego użytku lub skorzystać z windy. Takie wejściówki są dostępne w podajnikach zlokalizowanych przy bramkach.

Biletomaty pojazdowe są zamontowane tylko w części autobusów MZA. Można w nich kupić bilety jednorazowe przesiadkowe, długookresowe kodowane na Warszawskiej Karcie Miejskiej (oraz innych kartach będących nośnikami biletów), bilet seniora i od niedawna bilet 20-minutowy. Podróżujący nadal jednak muszą pamiętać, że w biletomatach autobusowych można płacić wyłącznie kartami płatniczymi.

d4h4tct

Przeczytaj też: Zmiana nazwy stacji metra na SGH - Pole Mokotwskie pod znakiem zapytania

Podziel się
d4h4tct

Podziel się opinią

Share

d4h4tct

d4h4tct