ycipk-3i7rmq

W warszawskim PKiN odbędzie się konferencja: "Pomoc dzieciom ofiarom przestępstw"

Wydarzenie to zaplanowano na 19 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W warszawskim PKiN odbędzie się konferencja: "Pomoc dzieciom ofiarom przestępstw"
ycipk-3i7rmq

Co roku tysiące dzieci - jako świadkowie lub pokrzywdzeni - biorą udział w karnych i cywilnych procedurach sądowych. Jak przesłuchać dziecko z poszanowaniem jego praw, to jeden z głównych tematów 12. Ogólnopolskiej konferencji "Pomoc Dzieciom Ofiarom Przestępstw".

W Pałacu Kultury i Nauki dziś spotkają się profesjonaliści z wymiaru sprawiedliwości jak sędziowie i prokuratorzy, ale też ludzie zajmujący się ochroną dzieci przed krzywdzeniem: lekarze, psychologowie, pracownicy socjalni i specjaliści z organizacji pozarządowych. Szefowa Fundacji Dzieci Niczyje Monika Sajkowska podkreśla, że uczestnicy będą dzielić się doświadczeniami, dotyczącymi przesłuchiwania najmłodszych świadków. Specjaliści będą rozmawiać o tym, jak przesłuchiwać dziecko, aby z jednej strony chronić je przed powtórną traumatyzacją, a z drugiej, aby uzyskać wartościowy materiał dowodowy, bo to jest celem przesłuchania.

Uczestnicy będą mieć okazję spotkać się z najlepszymi specjalistami w dziedzinie pracy z dzieckiem krzywdzonym - zapewnia Monika Sajkowska. Gościem konferencji będzie na przykład profesor Thomas Lyon, z USA, który będzie miał 3 sesje, w czasie których będzie szkolił polskich sędziów w metodyce rozmowy z małoletnimi świadkami. Uczestnicy poznają też perspektywę psychologiczną - przygotowanie dziecka do przesłuchania, czy wsparcia całej rodziny w trudnym procesie uczestniczenia w procedurze sądowej.

ycipk-3i7rmq

Konferencja "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw”, organizowana jest przez Fundację Dzieci Niczyje, Ministerstwo Sprawiedliwości i Miasto Stołeczne Warszawa. Jest to największe w kraju spotkanie dla profesjonalistów, poświęcone pomocy krzywdzonym dzieciom.

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Rozpoznajecie tego mężczyznę? "Ukradł drogocenną biżuterię"

Podziel się
ycipk-3i7rmq
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3i7rmq

ycipk-3i7rmq
ycipk-3i7rmq