Trwa ładowanie...

W warszawskim PKiN odbędzie się konferencja: "Pomoc dzieciom ofiarom przestępstw"

Wydarzenie to zaplanowano na 19 października.

W warszawskim PKiN odbędzie się konferencja: "Pomoc dzieciom ofiarom przestępstw"
diutf34
diutf34

Co roku tysiące dzieci - jako świadkowie lub pokrzywdzeni - biorą udział w karnych i cywilnych procedurach sądowych. Jak przesłuchać dziecko z poszanowaniem jego praw, to jeden z głównych tematów 12. Ogólnopolskiej konferencji "Pomoc Dzieciom Ofiarom Przestępstw".

W Pałacu Kultury i Nauki dziś spotkają się profesjonaliści z wymiaru sprawiedliwości jak sędziowie i prokuratorzy, ale też ludzie zajmujący się ochroną dzieci przed krzywdzeniem: lekarze, psychologowie, pracownicy socjalni i specjaliści z organizacji pozarządowych. Szefowa Fundacji Dzieci Niczyje Monika Sajkowska podkreśla, że uczestnicy będą dzielić się doświadczeniami, dotyczącymi przesłuchiwania najmłodszych świadków. Specjaliści będą rozmawiać o tym, jak przesłuchiwać dziecko, aby z jednej strony chronić je przed powtórną traumatyzacją, a z drugiej, aby uzyskać wartościowy materiał dowodowy, bo to jest celem przesłuchania.

Uczestnicy będą mieć okazję spotkać się z najlepszymi specjalistami w dziedzinie pracy z dzieckiem krzywdzonym - zapewnia Monika Sajkowska. Gościem konferencji będzie na przykład profesor Thomas Lyon, z USA, który będzie miał 3 sesje, w czasie których będzie szkolił polskich sędziów w metodyce rozmowy z małoletnimi świadkami. Uczestnicy poznają też perspektywę psychologiczną - przygotowanie dziecka do przesłuchania, czy wsparcia całej rodziny w trudnym procesie uczestniczenia w procedurze sądowej.

diutf34

Konferencja "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw”, organizowana jest przez Fundację Dzieci Niczyje, Ministerstwo Sprawiedliwości i Miasto Stołeczne Warszawa. Jest to największe w kraju spotkanie dla profesjonalistów, poświęcone pomocy krzywdzonym dzieciom.

diutf34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diutf34