Trwa ładowanie...

W weekend otworzą Południową Obwodnicę?

Drogowcy zapowiadają, że 7-kilometrowy odcinek południowej obwodnicy Warszawy zostanie otwarty lada dzień!

W weekend otworzą Południową Obwodnicę?
dk8zfq8
dk8zfq8

Kończy się układanie nawierzchni i montaż barier. Przygotowywane jest tymczasowe oznakowanie i droga będzie mogła zostać otwarta. W piątek wykonawca zapowiadał, że otwarcia można spodziewać się w ten weekend. Jednak tak się nie stało. Zarówno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jak i przedstawiciele SISKOM przyznają, że tak szybkie otwarcie drogi nie było możliwe ze względów proceduralnych. - czytamy w serwisie Rynekinfrastruktury.pl. Kiedy więc POW zostanie otworzona?

Południowa Obwodnica Warszawy biegnie od węzła Konotopa, tu łączy się z autostradą A2, do węzła Lubelska, po czym łączyć się będzie z trasą S17 czyli Wschodnią Obwodnicą Warszawy.**

– Szybkie otwieranie dróg jest możliwe tylko na podstawie zapisów o tzw. przejezdności, które zostały wprowadzone do Specustawy drogowej przed Euro 2012. Pierwszy odcinek POW będzie otwierany zapewne na normalnych zasadach, a więc konieczne jest stwierdzenie m.in. czy spełnione są wszelkie wymagania wynikające z decyzji środowiskowej. Realny termin otwarcia tego odcinka drogi to koniec lipca (być może w przyszły weekend) – wyjaśnił portalowi Robert Chwiałkowski z SISKOM.

dk8zfq8

Pozostała część Południowej Obwodnicy (wraz z pełnym otwarciem odcinka S79 do Marynarskiej) zostanie oddana do ruchu jesienią. Otwarcia całego pierwszego odcinka POW można spodziewać się na przełomie września i października.

dk8zfq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk8zfq8