Trwa ładowanie...

W weekend rekonstrukcja walk o redutę powstańczą. "Największa od dekady"

Ponad stu pięćdziesięciu rekonstruktorów

W weekend rekonstrukcja walk o redutę powstańczą. "Największa od dekady"
d3cfgs1
d3cfgs1

Warszawiacy w ten weekend obejrzą największą od dekady rekonstrukcję walk o redutę powstańczą w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Widowisko historyczne jest związane z Powstaniem Warszawskim.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 13.00 na skwerze u zbiegu ulicy Sanguszki i Wisłostrady na skwerze Pierwszej Dywizji Pancernej Wojska Polskiego. Zainauguruje ją Piknik Powstańczy. Prezes PWPW zapowiedział, że na skwerze wystąpi między innymi Joszko Broda oraz jego zespół "Dzieci z Brodą", zostaną zorganizowane konkursy z nagrodami dotyczące Powstania Warszawskiego oraz PWPW.

O godzinie 17.00 rozpocznie się jedna z największych rekonstrukcji historycznych organizowanych w Warszawie od dziesięciu lat. Uczestnicy od kilku miesięcy przygotowują się do tego wydarzenia. Weźmie w nim udział ponad stu pięćdziesięciu rekonstruktorów, w dużej mierze pochodzących z Grupy Historycznej Zgrupowania "Radosław". Podczas widowiska zostanie wykorzystany taki sprzęt wojskowy jaki wykorzystywano w Powstaniu Warszawskim . Trafi do Warszawy z całej Polski. Będzie to między innymi czołg Pantera oraz samobieżne działo pancerne Stug IV.

Ostatnim punktem widowiska przy PWPW będzie pokaz audiowizualny, który rozpocznie się o godzinie 20.30 na ścianie budynku przy ulicy Rybaki, od strony Wisłostrady. Będzie to opowieść o nieistniejącej przedwojennej Warszawie, Powstaniu Warszawskim oraz PWPW.

d3cfgs1

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Źródło: IAR

d3cfgs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cfgs1