Trwa ładowanie...

W weekend sprzątanie świata

W ramach ogólnopolskiej akcji w Warszawie odbędzie się sprzątanie brzegów Wisły, oczyszczanie jeziorka w Parku Moczydło, wycieczka oraz wyścig kajakowy!

W weekend sprzątanie świata
d4ky4kt
d4ky4kt

Już od ponad 20 lat, wrzesień jest w Polsce miesiącem porządków i Sprzątania świata. Tradycyjnie w trzeci

weekend miesiąca wolontariusze w różnych zakątkach kraju organizują konkursy, pikniki, akcje
sprzątania, które przyczyniają się do zwiększania świadomości ekologicznej Polaków i poprawy stanu
czystości kraju. W tym roku kampania Sprzątanie świata ruszyła wyjątkowo wcześnie, aby także w czasie
wakacji, promować odpowiedzialne wobec środowiska postawy, w myśl hasła „Turysto! Szanuj
środowisko!”. Centralne wydarzenia finału kampanii odbędą się w weekend 19-21.09, w Węgorzewie
i w Warszawie.

Czytaj też: Nowa, pływająca rzeźba w stolicy! [ZDJĘCIA]


20 września - Sprzątanie brzegów Wisły (godziny 12:00-16:00)
O godz.12.00 na Plaży Poniatówka, a od godz. 12.30 również na innych warszawskich plażach: Żoliborz Plaża (Wybrzeże Gdyńskie 2), Plaża ZOO (przy La Playa), Plaża Saska (przy Moście Łazienkowskim) u pracowników Służby Brzegowej oraz na płycie Desantu, Pomost 511 będzie można pobrać worki i rękawice i udać się na Sprzątanie. *W wydarzeniu wezmą udział Ambasadorowie Fundacji Nasza Ziemia: Andrzej Pągowski, Ewelina Flinta i Grzegorz Kasdepke. *Na koniec wszyscy biorący udział w sprzątaniu zaproszeni są na ognisko.

Wyścig kajakowy „Mosty Warszawy”:w sobotę, o godz. 13.00, rozpocznie się warszawski wyścig kajakowy „Mosty Warszawy”. Uczestnicy zmagań pokonają dystans ośmiu kilometrów (z czego cztery w górę rzeki). Zawodnicy wystartują z plaży Poniatówka, następnie popłyną do mostu Gdańskiego, potem wzdłuż praskiego brzegu Wisły z powrotem do Poniatówki.

d4ky4kt

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach K1 (solo) kobiet i mężczyzn, a także K2 (dwójka). Chętnym do wzięcia udziału w wyścigu, a nieposiadającym własnego sprzętu, organizatorzy udostępnią 12 kajaków. Więcej informacji, a także formularz zgłoszeniowy na stronie www.mostywarszawy.pl .

Wyścig „Mosty Warszawy” organizowany jest dzięki nagrodzie w konkursie animacji działań lokalnych prowadzonych w związku z kampanią „Wisła Warszawa – Ciesz się rzeką!” w ramach projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i Płyń (bike&sail) – etap I”.

Zwiedzanie budowy bulwarów wiślanych: *w sobotę będzie można także zwiedzić niedostępną na co dzień, dla gości, budowę pierwszego odcinka bulwarów wiślanych. Wycieczki odbędą się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Zwiedzanie odbywać się będzie w dwóch turach o godz. 10.00 i 11.30. *Obowiązują zapisy! Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie www.edd.com.pl od czwartku, 18 września, od godz. 9.00.

21 września - Sprzątanie glinianki w parku Moczydło (godz. 10:00-15:00)
W niedzielę 21 września Fundacja Nasza Ziemia zaprasza na wydarzenie centralne finału 21. edycji Sprzątania świata – Polska! Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska wraz z wolontariuszami posprząta gliniaki w Parku Moczydło na warszawskiej Woli! Impreza rozpocznie się o godzinie 10 rejestracją
nurków i będzie trwała do godziny 15. W tym czasie, oprócz zaangażowania się w sprzątanie glinianki, będzie można wziąć udział w, organizowanych przez Fundację, konkursach.

d4ky4kt

Namawiamy wszystkich do udziału!

d4ky4kt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ky4kt