Trwa ładowanie...

Wakacje za 8 mln zł

"Lato w mieście" w Warszawie. Z atrakcji przygotowanych przez miasto, każdego dnia będzie mogło korzystać 13 tys. dzieci.

Share
Wakacje za 8 mln zł
doi9hv2

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuje tylko opłata za wyżywienie która we wszystkich dzielnicach wynosi 7 złotych dziennie. Zwolnione z niej będą dzieci korzystające ze wsparcia materialnego również w trakcie roku szkolnego.

Zajęcia w ramach "Lata w mieście" będą odbywać się od 2 lipca do 31 sierpnia w szkołach, obiektach sportowych, centrach i ośrodkach kultury, klubach i innych placówkach. Stołeczne ośrodki sportu i rekreacji udostępnią około 70 obiektów sportowych, m.in. 18 hal, 27 pływalni, 14 boisk, dwa wrotowiska, a także całoroczny stok narciarski "Górka Szczęśliwicka", a przy nim kolejkę grawitacyjną oraz kręgielnie, sale i korty tenisowe.

Punkty dziennego pobytu (jest ich 138) będą zlokalizowane w placówkach oświatowych, w których organizowane są zajęcia dla młodszych uczniów, przyprowadzanych i odbieranych przez rodziców. Będą one czynne w godzinach 7-17 przez pięć dni w tygodniu. Zajęcia będą obejmowały m.in. wycieczki oraz wyjścia do kina, teatru i muzeum. Dzieci z niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózkach, będą do takiego punktu dowożone bezpłatnie. Sześć punktów w szkołach specjalnych oraz jeden punkt w WOW "Wisła" przygotowano dla 270 uczniów niepełnosprawnych intelektualnie.

doi9hv2

W szkołach, bibliotekach, domach kultury oraz ośrodkach sportu i rekreacji przygotowano kolejne 176 punktów. Cześć z nich będzie czynna pięć dni w tygodniu, inne - w określonych dniach i godzinach. Ich oferta jest skierowana do starszych dzieci i młodzieży - osób, które przemieszczając się samodzielnie lub w grupach będą mogły skorzystać z kilku propozycji w ciągu dnia.

Wszystkie placówki "Lata w mieście" otrzymały karty uprawniające do bezpłatnych przejazdów grup dzieci i młodzieży środkami komunikacji miejskiej.

"Lato w mieście" oficjalnie rozpocznie piknik rodzinny w Parku Sowińskiego na Woli - odbędzie się on 5 lipca o godz. 10:00. W jego trakcie na dzieci będzie czekało wiele zajęć, głównie sportowych. Z bliska będzie można zobaczyć niektórych mieszkańców warszawskiego zoo, alo uczestniczyć w eksperymentach przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Będą konkursy i zabawy

Już wcześniej, bo 30 czerwca o godz. 16, lato powita wioska indiańska umiejscowiona w ogrodach Zamku Królewskiego. Program imprez i zawodów sportowych przygotowały też m.in. Park Kultury w Powsinie i Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Warszawskie Ośrodki Wypoczynku "Wisła". Przez całe wakacje, w zorganizowanych grupach, dzieci będą mogły bawić się i grać w kręgle w Rodzinnym Centrum Rozrywki "Hulakula". Ponad 2 tys. bezpłatnych wejściówek przygotowało też Centrum Nauki Kopernik.

Na "Lato w mieście" warszawski ratusz przeznaczył w tym roku ok. 8 mln zł. Kolejne prawie 3 mln zł miasto przekaże na dofinansowanie wyjazdów w ramach kolonii, obozów, spływów kajakowych, czy rejsów żeglarskich. Są to oferty organizacji pozarządowych, m.in. organizacji harcerskich. Skorzysta z nich ponad 5,3 tys. uczniów, w tym ponad 180 niepełnosprawnych.

doi9hv2

Podziel się opinią

Share
doi9hv2
doi9hv2