Trwa ładowanie...
d15j9uv

Wandale zniszczyli młode drzewo

W Ursusie zniszczono posadzone niespełna 4 miesiące temu drzewo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wandale zniszczyli młode drzewo
d15j9uv

W listopadzie posadzony, w marcu zniszczony -* klon kulisty z ul. Spisaka 42 w Ursusie przeżył niecałe 4 miesiące. Drzewo posadzone zostało na prośbę mieszkańców. Komuś jednak przeszkadzało, ponieważ *wandale tak przepiłowali pień, że nie było szans na uratowanie rośliny.

Czytaj również: Warszawskie parki pełne zwiastunów nadchodzącej wiosny

Zarząd Oczyszczania Miasta zgłosił sprawę na policję i liczy na wykrycie i ukaranie sprawców, tym bardziej, że w nieodległym lokalu gastronomicznych zamontowana jest kamera z której możliwe jest pobranie nagrań. Wyrządzoną szkodę wyceniono na ponad 600 zł.

d15j9uv

Przypadki niszczenia miejskiej roślinności zdarzają się zwłaszcza wtedy, gdy ich lokalizacja kłóci się z jednostkowymi wyobrażeniami o wykorzystaniu przestrzeni publicznej. Dzieje się tak, gdy np. rośliny rosną w miejscu, gdzie ktoś upatrzył sobie parking lub gdy drzewo zasłania reklamę. Łamanie, wycinanie, wykopywanie lub ścinanie drzew, krzewów i kwiatów to akty wandalizmu. Apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie niszczenia mienia publicznego Policji lub Straży Miejskiej.

Czytaj również: Drzewa w swetrach - co robią na Saskiej?

d15j9uv

Podziel się opinią

Share

d15j9uv

d15j9uv