Trwa ładowanie...

Warsaw Challenge znów się nie odbędzie?

W zeszłym roku odwołany przez Euro, w tym przez brak funduszy

Share
Warsaw Challenge znów się nie odbędzie?
d44mj8u

Warsaw Challenge to jeden z największych w Europie festiwalu break dance'u oraz hip hopu. W Warszawie odbyło się już 7 edycji festiwalu. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, ostatnie edycje odwiedziło po ok. 20 tysięcy widzów. Gościł on artystów europejskich, amerykańskich, południowokoreańskich czy japońskich. Festiwal odbywał się regularnie na scenie w Parku Sowińskiego. Najbliższa edycja może jednak nie dojść do skutku.

Wszystko rozchodzi się o pieniądze, bo tak duży festiwal jest bez wątpienia imprezą drogą. Do tej pory znaczącą część pieniędzy na festiwal przekazywało miasto. Tak było do 2011 roku. * W zeszłym roku festiwal, którego przygotowanie było już na ukończeniu, odwołano. Miasto wycofało się bowiem ze swoich deklaracji dofinansowania Warsaw Challenge*. Początkowo planowano przenieść festiwal do Strefy Kibica, by tym samym pochwalić się nim kibicom z zagranicy. Postawiono w końcu na mainstream - stwierdzono, że Warsaw Challenge jest imprezą zbyt niszową.

d44mj8u

Już wtedy miasto ostrzegało, że edycja w roku 2013 również może się nie odbyć, gdyż środki na promocję z każdym rokiem maleją. Czarny scenariusz zdaje się potwierdzać.* Z przykrością informujemy, że w* związku z brakiem funduszy, Warsaw Challenge 2013 może się nie odbyć - poinformowali właśnie organizatorzy festiwalu - Dlatego też, chcielibyśmy jeszcze raz zaprosić do współpracy wszystkich potencjalnych Sponsorów, aby wsparli imprezę, która jest tak ważna dla polskiej sceny muzycznej i tanecznej.

d44mj8u

Podziel się opinią

Share
d44mj8u
d44mj8u