Trwa ładowanie...

Warszawa. Pięć rogów za pięć miesięcy zachwyci. Maszyny ruszyły

Długo zapowiadane i wyczekiwane prace przy stworzeniu magicznego miejsca w centrum stolicy już się rozpoczęły. Zbieg ulic Chmielnej, Kruczej, Zgody, Brackiej i Szpitalnej za kilka miesięcy stanie się zapewne najmodniejszą miejscówką. Przy okazji zwyczajowa nazwa zmieni się w oficjalną.
Share
Warszawa. Robotnicy zdzierają nawierzchnię z placu nu zbiegu Szpitalnej, Brackiej, Zgody i Chmielnej. Plac Pięciu Rogów zmieni się w przestrzeń dla ludzi
Warszawa. Robotnicy zdzierają nawierzchnię z placu nu zbiegu Szpitalnej, Brackiej, Zgody i Chmielnej. Plac Pięciu Rogów zmieni się w przestrzeń dla ludziŹródło: Strabag
d2cjhxz

Plac Pięciu Rogów zatem, bo tak już będzie można określać nowe, niezwykłe miejsce, właśnie zapełnił się sprzętem do prac drogowych i pracownikami, którzy mozolnie zdzierają nawierzchnię. Realizuje się projekt, przygotowywany jeszcze w zeszłym roku.

Zgodnie z planem architekta Michała Kempińskiego, plac ma być miejscem otwartym, dostępnym, zachęcającym do spędzania w nim wolnego czasu i planowania miejskich spotkań ze znajomymi. Zniknie granica między chodnikiem a jezdnią, bo cała przestrzeń będzie miała jeden poziom.

Nie będą już mogły wjeżdżać tu samochody, oprócz tych, które należą do mieszkańców. Autobusów zatrzymać się nie da, ale teraz jeździć będą ul. Szpitalną, a ul. Zgoda zostanie wyłączona z ruchu. Preferowane będą, oczywiście, rowery, choć dominującymi użytkownikami ciągów komunikacyjnych mają być piesi.

d2cjhxz

Co najważniejsze - pojawić ma się dużo zieleni, drzewa, fontanny i sporo miejsc do wypoczynku. Przebudowa obejmuje też przyległe miejsca - ul. Szpitalną i Kruczą do Al. Jerozolimskich i przy skrzyżowaniu z ul. Widok.

Warszaw. Pięć rogów za pięć miesięcy zachwyci. Maszyny ruszyły

Przygotowania do przebudowy placu trwały kilka lat. Wiadomo dokładnie, co dziać się będzie w związku z tym ograniczeniem ruchu na pobliskich ciągach komunikacyjnych. Pobliskie skrzyżowania i arterie czeka z pewnością zwiększenie frekwencji pojazdów, ale mają nie utracić przepustowości.

W czasie wiosennych i letnich miesięcy, podczas których trwać będą prace prowadzone przez Strabag budowa, życie przechodniów i mieszkańców ma się nie zmienić w koszmar.

d2cjhxz

Wraz z rozpoczęciem prac uruchomiona została specjalna strona internetowa dla mieszkańców: www.plac5rogow.pl. Znajdą się tam informacje o utrudnieniach w ruchu na czas budowy, nowej organizacji ruchu, i wszystkich planowanych zmianach. Na dodatek w rejonie budowy ustawiono już pięć punktów informacyjnych dla przechodniów.

Niebawem zmiana czekać ma też samą ulicę Chmielną. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił konkurs architektoniczny na koncepcje zagospodarowania odcinka od ul. Nowy Świat do pasażu Stanisława Wiecheckiego "Wiecha".

M. Lempart skrytykowała nagrodę przyznaną Julii Przyłębskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cjhxz

Podziel się opinią

Share
d2cjhxz
d2cjhxz