Trwa ładowanie...

Warszawa 1935. Niesamowity film w 3D

Wkrótce premiera. Zobaczcie zwiastun!

Share
Warszawa 1935. Niesamowity film w 3D
d4g6yoa

Pamiętacie wrażenie, jaki pozostawił po sobie film "Miasto Ruin" ? Teraz czeka nas kolejna filmowa gratka. Projekt "Warszawa 1935" odkrywa zupełnie nowe wyobrażenie o naszej, niedawnej przeszłości. Dostępne stare fotografie ukazują jedynie zarys kształtu miasta, budując niepełne wyobrażenie o pięknie, kulturowym bogactwie i znaczeniu Warszawy zaledwie 75 lat temu.

Pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi, piękne, niebezpieczne pierwsze wyścigi, Polska motoryzacja, polskie samoloty, moda i kanony urody, damy i dostojni panowie.

Projekt odbudowy Warszawy w technologii 3D jest dziełem studia Newborn. Pomysłodawcą jest Tomasz Gomoła. Od 2007 roku planował rekonstrukcję prawdziwego ducha Warszawy i odtworzenie niepowtarzalnej atmosfery miasta, którą tworzyły dopełniając architekturę: pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi. automobile i motocykle. Moda i kanony urody. Eleganckie kobiety
i wytworni mężczyźni. Poza niespotykaną skalą scenografii 3D, wiele wysiłku wymagało zebranie dokumentacji, odtwarzanie form architektonicznych i atmosfery jedynie w oparciu o dostępne fotografie.

d4g6yoa

Rekonstrukcja ówczesnych samochodów, tramwajów i bryczek również wymagała materiałów, do których dostęp nie był łatwy i wymagał długich poszukiwań i analiz. Produkcja filmu rozpoczęła się ponad 3 lata temu! Za kilka dni premiera, choć oficjalnego terminu jeszcze nie ma. Tomasz Gomoła powiedział nam, że w ciągu kilkunastu dni na oficjalnej stronie będzie podana data premiery. Pojawi się też nowy zwiastun filmu. Oficjalna STRONA projektu.

Zobaczcie niesamowity zwiastun!

d4g6yoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g6yoa
d4g6yoa