Trwa ładowanie...

Warszawa. 400 wniosków o zezwolenie na ogródki gastronomiczne

Stołeczni restauratorzy złożyli prawie 400 wniosków o wydanie decyzji zezwalających na funkcjonowanie ogródków gastronomicznych - poinformowały władze miasta.

Share
Warszawa. Restauratorzy złożyli prawie 400 wniosków o ogródki gastronomiczneWarszawa. Restauratorzy złożyli prawie 400 wniosków o ogródki gastronomiczneŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2rga46

W całym 2020 r. ZDM wydał 498 decyzji na ustawienie ogródka restauracyjnego lub kawiarnianego dla ponad 400 podmiotów.

- Do środy do Zarządu Dróg Miejskich wpłynęło blisko 400 wniosków o wydanie decyzji zezwalających na ich funkcjonowanie, czyli zajęcie pasa drogowego - przekazał wydział prasowy ratusza.

Za udostępnienie przestrzeni miejskiej pobierana jest opłata. W zależności od kategorii drogi (powiatowa, wojewódzka czy krajowa) wynosi ona od 1,50 zł do 1,90 zł za m2 dziennie. Stołeczni radni na wniosek prezydenta m.st. Warszawy zdecydowali, że ze względu na pandemię do końca 2021 r. obowiązują obniżone o 75 proc. stawki.

d2rga46

W Warszawie powstał Komitet Inicjatywy Uchwałodawczej "Wspieraj warszawskie gastro - ogródki za 1 grosz". Projekt uchwały zakłada obniżenie opłaty za zajęcie pasa drogowego do 1 grosza za metr kw. za dzień, do końca 2021 roku. Spotkał się on z szerokim poparciem działaczy miejskich i polityków. Jednak nie poparł go prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Według szacunków Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej, od początku epidemii do końca 2020 roku w polskiej branży gastronomicznej blisko 200 tys. osób straciło pracę, a 15 tys. lokali ogłosiło upadłość.

Od 15 maja lokale gastronomiczne mogą obsługiwać gości na zewnątrz, w ogródkach. Już od 29 maja będą mogli przyjąć klientów także wewnątrz z zachowaniem reżimu sanitarnego.

"Znany jestem z sardonicznego humoru". Marek Belka nie może się powstrzymać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2rga46
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rga46
d2rga46