Trwa ładowanie...

Warszawa. 63 osoby zakażone w ośrodku na Targówku

W ośrodku dla cudzoziemców na Targówku liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 63. Z tego cztery osoby są hospitalizowane. W ośrodku zakwaterowanych jest 111 kobiet i dzieci.

Warszawa. 63 osoby zakażone w ośrodku na TargówkuŹródło: PAP
d2ydo3v
d2ydo3v

O nowej liczbie zakażonych poinformował Urząd do Spraw Cudzoziemców.

Pierwsze przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w ośrodku na Targówku potwierdzono 22 maja. Informacje w tej sprawie przekazał Urząd do Spraw Cudzoziemców 26 maja. Obecność koronawirusa stwierdzono u 32 osób narodowości czeczeńskiej.

W ośrodku wprowadzono kwarantannę. Jej przebieg nadzorują policjanci. Przeprowadzono też testy wśród wszystkich mieszkańców i personelu ośrodka.

Warszawa. Wzrosła liczba zakażonych

Według stanu na piątek liczba mieszkańców z potwierdzonym koronawirusem wzrosła do 63. Urząd do Spraw Cudzoziemców poinformował, że poza czteroma osobami, które trafiły do szpitala, u pozostałych zakażonych choroba ma łagodny przebieg.

d2ydo3v

- Przy zachowaniu obowiązujących zasad sanitarnych, mieszkańcy ośrodka mają zapewnioną stałą opiekę medyczną i psychologiczną, środki do dezynfekcji, maseczki oraz wyżywienie dostarczane przez firmę zewnętrzną. Pracownicy urzędu są w stałym kontakcie z mieszkańcami. Cudzoziemcy otrzymują również wsparcie w zakupie artykułów żywnościowych i innych niezbędnych produktów - czytamy w piątkowym komunikacie Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Urząd jest w stałym kontakcie z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz innymi instytucjami i służbami odpowiedzialnymi za działania epidemiologiczne.

W piątek portal warszawa.wyborcza.pl poinformował, że choć od czasu stwierdzenia w ośrodku zakażeń nie można było opuszczać budynku, to mieszkańcy otrzymali zgodę na wychodzenie grupami na teren ogrodzonej przed budynkiem posesji.

Pierwsza grupa, która wyszła w południe w piątek, nie chciała następnie powrócić do środka. Rzecznik Urzędu do Spraw Cudzoziemców Jakub Dudziak poinformował portal, że kryzys, z pomocą psychologa, udało się zażegnać po godz. 18.

d2ydo3v

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2ydo3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ydo3v