Trwa ładowanie...
d33hxk9

Warszawa. 70 tys. warszawiaków pobrało zaświadczenie

Do 10 lipca można pobrać zaświadczenie o głosowaniu poza miejscem zamieszkania. Dotychczas zrobiło tak prawie 70 tys. mieszkańców stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Zaświadczenie można pobrać do 10 lipca
Warszawa. Zaświadczenie można pobrać do 10 lipca (Urząd m.st. Warszawa)
d33hxk9

Zaświadczenie o głosowaniu poza miejscem zamieszkania uprawnia do głosowania w każdej Obwodowej Komisji Wyborczej na terenie kraju, również w komisji „macierzystej”.

Zaświadczenie o prawie do głosowania umożliwia także głosowanie za granicą, ale jedynie w tych krajach, w których MSZ nie zarządził wyłącznego głosowania korespondencyjnego – poinformował stołeczny ratusz.

Zaświadczenie "od ręki" można otrzymać w urzędach dzielnic, za wyjątkiem Śródmieścia, gdzie zaświadczenia są wydawane w delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich przy ul. Kruczkowskiego 2. Osoby, które odebrały przed I turą zaświadczenie o głosowaniu poza miejscem zamieszkania, otrzymały 2 zaświadczenia – na I i II turę.

d33hxk9

Zaświadczenia pobrały 69 800 osoby, z czego 30 500 przed I turą wyborów prezydenckich. Po 29 czerwca zaświadczenia wzięły 39 300 osoby.

Do 7 lipca można było dopisywać się do spisu lub rejestru wyborców. Do spisu wyborców dopisało się 118 500 osób. Przed I turą wyborów prezydenckich uczyniło to 91 300 osób, a po 28 czerwca kolejne 27 200 osób. Do rejestru wyborców przed I turą wyborów dopisało się ponad 4 000 osób, a przez ostatnie 10 dni dodatkowo 1 170 osób.

Warszawa. Zmiana OKW we Włochach

Ze względu na remont Szkoły Podstawowej nr 88 przy ul. Radarowej 4b, komisje wyborcze które były w niej ulokowane w trakcie I tury wyborów, na II turę musiały zostać przeniesione: OKW nr 671 – do przedszkola nr 313 przy ul. Sulmierzyckiej 1 a OKW nr 672 – do przedszkola nr 314 przy ul. 1 Sierpnia 36a

d33hxk9

Warszawa. Urząd czynny do godz. 18.00

Do 10 lipca delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą czynne o dwie godziny dłużej, tj. do godz. 18.00. To po to, aby umożliwić mieszkańcom wzięcie udziału w II turze wyborów, nawet jeśli w tym czasie wyjeżdżają na wakacje.

Sprawy związane z wyborami prezydenckimi można załatwić w godzinach pracy urzędu, bez konieczności wcześniejszego umówienia się. Obowiązek wcześniejszej rejestracji dotyczy innych spraw urzędowych – to ograniczenie wprowadzone w związku ze stanem epidemii. Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich znajdują się w Urzędach Dzielnic za wyjątkiem Dzielnicy Śródmieście. Mieszkańcy tej dzielnicy sprawy związane z wyborami mogą załatwiać w Wydziale Ewidencji Ludności i Rejestracji Pojazdów przy ul. Kruczkowskiego 2.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d33hxk9

Podziel się opinią

Share
d33hxk9
d33hxk9