Trwa ładowanie...

Warszawa. 70 tys. warszawiaków pobrało zaświadczenie

Do 10 lipca można pobrać zaświadczenie o głosowaniu poza miejscem zamieszkania. Dotychczas zrobiło tak prawie 70 tys. mieszkańców stolicy.

Warszawa.  70 tys. warszawiaków pobrało zaświadczenieŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d4cogst
d4cogst

Zaświadczenie o głosowaniu poza miejscem zamieszkania uprawnia do głosowania w każdej Obwodowej Komisji Wyborczej na terenie kraju, również w komisji „macierzystej”.

Zaświadczenie o prawie do głosowania umożliwia także głosowanie za granicą, ale jedynie w tych krajach, w których MSZ nie zarządził wyłącznego głosowania korespondencyjnego – poinformował stołeczny ratusz.

Zaświadczenie "od ręki" można otrzymać w urzędach dzielnic, za wyjątkiem Śródmieścia, gdzie zaświadczenia są wydawane w delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich przy ul. Kruczkowskiego 2. Osoby, które odebrały przed I turą zaświadczenie o głosowaniu poza miejscem zamieszkania, otrzymały 2 zaświadczenia – na I i II turę.

Zaświadczenia pobrały 69 800 osoby, z czego 30 500 przed I turą wyborów prezydenckich. Po 29 czerwca zaświadczenia wzięły 39 300 osoby.

d4cogst

Do 7 lipca można było dopisywać się do spisu lub rejestru wyborców. Do spisu wyborców dopisało się 118 500 osób. Przed I turą wyborów prezydenckich uczyniło to 91 300 osób, a po 28 czerwca kolejne 27 200 osób. Do rejestru wyborców przed I turą wyborów dopisało się ponad 4 000 osób, a przez ostatnie 10 dni dodatkowo 1 170 osób.

Warszawa. Zmiana OKW we Włochach

Ze względu na remont Szkoły Podstawowej nr 88 przy ul. Radarowej 4b, komisje wyborcze które były w niej ulokowane w trakcie I tury wyborów, na II turę musiały zostać przeniesione: OKW nr 671 – do przedszkola nr 313 przy ul. Sulmierzyckiej 1 a OKW nr 672 – do przedszkola nr 314 przy ul. 1 Sierpnia 36a

Warszawa. Urząd czynny do godz. 18.00

Do 10 lipca delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą czynne o dwie godziny dłużej, tj. do godz. 18.00. To po to, aby umożliwić mieszkańcom wzięcie udziału w II turze wyborów, nawet jeśli w tym czasie wyjeżdżają na wakacje.

Sprawy związane z wyborami prezydenckimi można załatwić w godzinach pracy urzędu, bez konieczności wcześniejszego umówienia się. Obowiązek wcześniejszej rejestracji dotyczy innych spraw urzędowych – to ograniczenie wprowadzone w związku ze stanem epidemii. Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich znajdują się w Urzędach Dzielnic za wyjątkiem Dzielnicy Śródmieście. Mieszkańcy tej dzielnicy sprawy związane z wyborami mogą załatwiać w Wydziale Ewidencji Ludności i Rejestracji Pojazdów przy ul. Kruczkowskiego 2.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4cogst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cogst