Trwa ładowanie...

Warszawa. Ambasada USA z tęczowymi flagami - wsparcie środowisk LGBT

W tym roku ulicami Warszawy nie przejdzie "Prada Równości", ale mimo braku tęczowego pochodu na ambasadach USA i Wielkiej Brytanii pojawiły się tęczowe flagi. Są one wyrazem wsparcia dla środowisk LGBT w Polsce.

Warszawa. Ambasada USA z tęczowymi flagami - wsparcie środowisk LGBTŹródło: Twitter.com
d85b5mj
d85b5mj

Warszawa. Miesiąc dumy i pochody środowisk LGBT

Czerwiec jest świętowany na całym świecie jako miesiąc dumy. Dotychczas w szóstym miesiącu roku przez miasta na całym globie przechodziły parady, będące manifestacjami dumy ze swojej seksualności. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa wydarzenia tego typu zostały odwołane.

Miesiąc dumy został ustanowiony w Stanach Zjednoczonych na pamiątkę zamieszek w Nowym Jorku z 28 czerwca 1969 roku. Wydarzenia te zapoczątkowały serię regulacji, których celem było równouprawnienie mniejszości seksualnych.

Przez polskie miasta również przechodziły parady równości, a największa z nich miała miejsce w Warszawie. Organizatorzy informowali o jej odwołaniu już w kwietniu kiedy epidemia COVID-19 dopiero zaczynała wkraczać do naszego kraju.

d85b5mj

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Warszawa. Ambasady USA i Wielkiej Brytanii wspierają środowiska LGBT w Poslce

W związku z obchodami miesiąca dumy na ambasadach USA i Wielkiej Brytanii w Warszawie pojawiły się tęczowe flagi, będące symbolem środowisk LGBT. Ambasady wyraziły swoje wsparcie w mediach społecznościowych.

"Warszawska Parada Równości odbywałaby się dziś, gdyby nie #COVID19. Przedstawiciele naszej Ambasady dołączyli do Parady w ubiegłym roku. Dziś jesteśmy myślami ze środowiskiem LGBTI+. Prawa człowieka są uniwersalne!" - napisali przedstawiciele ambasady Stanów Zjednoczonych na Twitterze

"Nad Ambasadą Brytyjską w Warszawie będzie w ten weekend powiewać tęczowa flaga w ten sposób świętujemy #MiesiącDumy #LGBT. Miesiąc Dumy w GB i na całym świecie jest w tym roku obchodzony inaczej niż zwykle, zatem do zobaczenia w przyszłym roku! #PrideMonth #PRIDE2020" - napisał Johnatan Knott, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d85b5mj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d85b5mj